Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ciril Komotar

Sreda,
8. 1. 2014,
15.54

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 8. 1. 2014, 15.54

9 let, 2 meseca

Renault megane v osveženi podobi že na slovenskih cestah

Ciril Komotar

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Renault je prenovil megana. Rahlo osvežen in brez drastičnih razlik v primerjavi s prejšnjim, je pripravljen na dokončanje uspešne poti tretje generacije.

Od spredaj podoben cliu, capturju …

Nov sprednji del megana je poenoten z videzom drugih novejših vozil znamke. Maska, vključno z velikim logotipom, novim odbijačem, pokrovom motorja in spremenjeno obliko žarometov, meganu zagotavlja sodobnejši videz, zadek je prenovo preživel praktično brez sprememb.

Spremembe videza so doletele vse različice meganov, vključno s športnim RS-om in priljubljenim paketom GT.

Kabina ostaja večinoma nespremenjena, največji novosti sta elektronski. Megane je zdaj bogatejši za Renaultov informacijski vmesnik R-Link, ki v povezavi s pametnimi telefoni omogoča povezljivost s spletom, nov je tudi svetovalec ekonomičnosti, ki z različnimi nasveti voznika (lahko) spodbuja k varčnejši vožnji.

Druga novost je sistem visio, ki s pomočjo kamere, nameščene med vzvratno ogledalo in vetrobransko steklo, skrbi za samodejni preklop med dolgim in kratkim snopom žarometov, voznika pa opozarja tudi na nenamerno menjavo voznega pasu.

Nov motor in cene od 15.860 evrov naprej. Uvoznik ponuja popust.

Prenova je obogatila tudi motorno paleto. Ta bo (od februarja naprej) bogatejša za 1,2-litrski turbobencinski motor s 97 kilovati v povezavi s šeststopenjskim ali samodejnim, dvosklopčnim EDC-menjalnikom.

Meganov s petstopenjskimi menjalniki ni več, ker sta najšibkejša bencinar (1,6 16V) in dizel (dci 95) pridobila šesto prestavno stopnjo.

Kupci bodo izbirali med tremi stopnjami opreme (authentique, expression in GT line), cene pa se bodo začele pri 14.590 za najšibkejšega bencinarja z atmosferskim motorjem in pri 15.860 za 1,5-litrskega dizla s 70 kilovati.

Doplačilo za karavansko karoserijsko različico znaša 800, za kupeja pa 500 evrov.

Prihaja RS akrapovič!

Uvoznik je med vrsticami v povezavi s športnim RS-om že napovedal tretma, ki so ga s pomočjo mojstrov pri Akrapoviču lani namenili že najhitrejšemu cliu. Omejena serija bo še malenkost zmogljivejša, nedvomno tudi glasnejša in na voljo v dveh različicah – običajni in izrazito športno usmerjeni izvedbi (bo obuta v pol dirkaške pnevmatike, opremljena s kletko in brez zadnjih sedežev?). Videti je, da bodo najbolj zagrizeni voznik prišli na svoj račun, RS pa bo segel še globlje v srca številnih zanesenjakov.

Ne spreglejte