Društvo Kaverljag iz Grintovca si v sodelovanju z Akademijo za likovno umetnost in oblikovanje iz Ljubljane prizadeva s sliko in ilustracijo predstaviti naravoslovne in naravovarstvene vsebine.
Letos je v središču njihovega zanimanja čebela, dela udeležencev delavnice Kaverljag 015 - Apis mellifera carnica pa si bo mogoče ogledati na dnevu odprtih vrat v soboto.
Eden temeljnih ciljev društva je ob izobraževanju in ozaveščanju o varovanju narave tudi iskanje svežih, interdisciplinarnih in nekonvencionalnih pristopov in idej v vizualni komunikaciji ter prispevati k boljši ozaveščenosti prebivalcev in turistov o pomenu naravne in kulturne dediščine.
V iskanju kreativnih rešitev
V letošnji delavnici se profesorji in študenti, strokovnjaki za vizualne komunikacije iz Akademije za likovno umetnost in oblikovanje iz Ljubljane (ALUO) in Moholy-Nagy Univesity for Art and Design iz Budimpešte (MOME) v sodelovanju z doc. dr. Jankom Božičem iz Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, dr. Jasno Kralj iz Nacionalnega inštituta za biologijo in dr. Oliverjem Vodebom, strokovnjakom za komuniciranje v javnem prostoru ter v okviru programa Ceepus (Central European Exchange Program for University Studies), posvečajo iskanju kreativnih rešitev, ki bi jih lahko uporabili v medijski kampanji ob kongresu S čebelami do zdravja.
Naslov ni izbran naključno, saj se v zadnjih letih vse pogosteje soočamo z novicami o umiranju in svarili pred izumiranjem čebel. Prav te žuželke so namreč občutljiv senzor dogajanja v naravi - le v Sloveniji jih je v zadnjih dveh letih v povprečju umrlo 23 odstotkov.