Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
16. 1. 2012,
11.09

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 16. 1. 2012, 11.09

9 let, 2 meseca

TOP 10 nerodnih trenutkov na zlatih globusih

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Zlati globusi so v svoji 69-letni zgodovini nanizali nemalo nerodnih trenutkov, v katerih so se znašli tako gostje kot voditelji.

10. Scientologi niso smešni

Ricky Gervais slovi kot voditelj brez dlake na jeziku, ki si rad privošči vse, a nekatere njegove šale ne naletijo na dober odziv. Čeprav je lani briljiral pri dovtipih o Bruceu Willisu in Ashtonu Kutcherju ter predvsem o Angelini Jolie, Johnnyju Deppu in njunem filmu The Tourist, občinstvo ni preveč dobro sprejelo omembo "neimenovanega gejevskega scientologa in igralca".

9. Mickey in njegove čivave

Zahvalni govori so redko dolgočasni, pogosto vzneseni, včasih pa tudi malce čudaški. Kot na primer tisti, ki ga je imel leta 2009 Mickey Rourke ob prejemu nagrade za Rokoborca. Povsem "normalen" govor je postal zanimivejši proti koncu, ko se je Rourke zahvalil svojim čivavam, tistim, ki so še žive, in tistim, ki niso več. Včasih ima moški pač samo svoje pse.

8. Vintage Chanel, ki ni bil tako vintage

Na rdeči preprogi je bilo videti že marsikatero modno katastrofo, najbolj neroden kiks pa si je leta 2006 privoščila Reese Witherspoon, ki je zlati globus za Hojo po robu prevzela v vintage Chanelovi obleki. Tako je vsaj mislila sama. Izkazalo se je, da je obleka stara le nekaj sezon in da jo je le tri leta poprej na prav istem dogodku nosila že Kirsten Dunst.

7. Jack, rad bi ti podaril to nagrado!

Močno ganjeni Ving Rhames je leta 1998 prejel zlati globus za najboljšo vlogo v televizijskem filmu Don King: Only in America. Hlipajoči Rhames je po prihodu na oder nanj povabil tudi sonominiranca Jacka Lemmona, kjer ga je presenetil z besedami: "Čutim, da biti umetnik pomeni dajati, zato bi ti rad dal to nagrado." Lemmon je dogodek opisal kot enega najbolj prisrčnih trenutkov v svojem življenju, a nagrade seveda ni kar tako sprejel, čeprav je kipec vseeno obdržal, Rhamesu pa so izdelali duplikat. Čeprav je bilo Lemmonu morda tudi malce nerodno, moramo priznati, da gre v tem primeru prej za ganljivi trenutek kot nerodni.

6. Kaj točno ima Cate Blanchett s postrasistično Ameriko?

Zlati globusi so bili nekoč znani kot nagrade, kjer je pri povabljencih mogoče opaziti tudi vplive alkohola, ki ga točijo zastonj in v neomejenih količinah. V novejši zgodovini bi lahko rekli, da je primer tega komik in igralec Tracy Morgan, ki je z ekipo humoristične serije 30 Rock leta 2009 prevzel zlati globus. Njegov nerazumljivi govor je višek dosegel s tem, da se je razglasil za obraz postrasistične Amerike, kar naj bi očitno nekaj pomenilo predvsem Cate Blachett, katere ime je zavpil takoj za tem.

5. Otipavanje na rdeči preprogi

Leta 2006 je do kočljivega trenutka prišlo že na rdeči preprogi. Oblikovalec Isaac Mizrahi je bil s svojimi vprašanji o modnih izbirah povabljenk zelo netakten, vse meje pa je prestopil, ko je po že tako ali tako povsem neprimernem pogovoru o oprsju Scarlett Johansson tega tudi – meni nič tebi nič – prijel. Če ne drugega, se redko zgodi, da televizijskemu voditelju Ryanu Seacrestu zmanjka besed (čeprav ne za dolgo, saj je s sovoditeljico hitro ugotovil, da se lahko Mizrahi Scarlettinega oprsja dotika zgolj zato, ker je gej).

4. Včasih zataji smisel za humor

Robert De Niro je igral že v kar nekaj komedijah, a med zahvalnim govorom ob prejemu častne nagrade Cecil B. DeMille leta 2011 bi to le redko kdo uganil. Njegove ponesrečene šale o tem, kako so mnogo tujih dopisnikov deportirali skupaj z natakarji, niso naletele na odobravanje, kaj točno sredi tega duhovičenja počne Megan Fox, pa bega tudi nas.

3. Lepotice ne bi smele govoriti, ločenci pa tudi ne

Tom Arnold je uspel leta 1996 užaliti kar dve dami naenkrat. Skupaj s Teri Hatcher je nastopil v vlogi podeljevalca in najprej zataval v grenak monolog o nekdanji ženi Roseanne Barr, nato pa se zapletel ob prebiranju besedila s teleprompterja. Ko je skušala Hatcherjeva rešiti situacijo, je Arnold napadel tudi njo. "Morda bi morala jaz govoriti," je dejala prijazno, na kar je Arnold bevsknil, da "to verjetno ni tisto, kar najbolj obvlada". Avč. Občinstvo ni bilo navdušeno.

2. Ko zmagovalka priteče iz stranišča

Da v ključnem trenutku obtičiš na stranišču, se zdi kot nočna mora ali vsaj slaba šala. A to se je vseeno zgodilo igralki Christine Lahti, ko jo je Michael J. Fox leta 1998 razglasil za najboljšo igralko v dramski seriji (Chicago Hope). Nerodne trenutke med čakanjem na Lahtijevo je pomagal premostiti Robin Williams, igralka pa si je po tem, ko je končno prihitela na oder, še obrisala roke in dejala, da je "ravno potegnila vodo", ko ji je nekdo rekel, da je zmagala. Nekaj podobnega se je zgodilo tudi leta 2001 Renee Zellweger, ki so jo razglasili za najboljšo igralko v komediji Betty (Nurse Betty).

1. Raztresena Elizabeth Taylor

Za enega najbolj razvpitih nerodnih trenutkov je poskrbela legendarna Elizabeth Taylor, ki je leta 2001 podelila razglasila nominirance v kategoriji najboljšega filma. Njen predstavnik za stike z javnostmi je pozneje dejal, da je pred oddajo dobila premalo navodil, mediji pa so se z veseljem razpisali o njeni domnevni opitosti. Taylorjeva je bila resnično zelo raztresena. Ovojnico z zmagovalnim filmom je odprla, še preden je prebrala nominirance, da bi prezgodaj razkrila zmagovalca, pa je preprečila le pomoč Dicka Clarka iz občinstva. Najbolj zabaven trenutek? Ko je Taylorjeva s teleprompterja prebrala besede: "In zmagovalec je … utripa 'kuverta'".

Ne spreglejte