Torek, 26. 8. 2008, 13.27
9 let, 2 meseca
V sredo pričetek festivala Komedija pod zvezdami
Festival se bo končal 31. avgusta s 444. ponovitvijo Jamskega človeka v produkciji Gustav filma in Theatra Mogul. Komedija pod zvezdami 2008, festival ki že drugo leto poteka v organizaciji Gustav filma v sodelovanju s Festivalom Ljubljana in Grand Hotelom Union, ponuja svež in aktualen izbor že in še ne videnih predstav, ki bodo zadovoljile smeha in sprostitve željno občinstvo, so zagotovili prireditelji festivala.
Poleg komedije Ona+on ter Jamskega človeka si bodo obiskovalci lahko ogledali še tri gostujoče predstave: monokomedijo Valterja Dragana Za znoret, ki se bo ljubljanski publiki predstavila prvič, svetovno uspešnico Orka z Gregorjem Bakovičem in Barbaro Cerar in nov avtorski projekt Gregorja Čušina z naslovom Pešec, ki "odgovarja na vprašanja": Kaj imata skupnega Mojzes in šofer avtobusa? Zakaj se papež vozi s kolesom? In kaj druži Čušina in Pavla iz Tarza?
Septembra se bo Komedija pod zvezdami z Ljubljanskega gradu selila iz prestolnice. S 100. ponovitvijo monokomedije Kolumbovo jajce se bo 15. septembra začela tridnevna Komedija pod zvezdami na Starem gradu Celje, kjer bodo odigrali tudi komediji Pešec ter Ona+On. Slednjo predstavo bodo uprizorili tudi na gradu Rajhenburg pri Krškem, v Radovljici in Marezigah pri Kopru, so še sporočili organizatorji festivala.