V turističnih nastanitvenih objektih v Sloveniji je bilo januarja za štiri odstotke več prihodov turistov in za dva odstotka več prenočitev turistov kot januarja lani.
Domači turisti so ustvarili za tri odstotke, tuji turisti pa za dva odstotka več prenočitev. Tuji turisti so sicer ustvarili 58 odstotkov vseh turističnih prenočitev. Največji delež tujskih prenočitev so prispevali turisti iz Italije (25 odstotkov), Hrvaške (24 odstotkov), Avstrije (devet odstotkov) in Srbije (osem odstotkov), sledili so turisti iz Rusije, BiH in Nemčije.
Manj srbskih in italijanskih turistov
Januarja so več prenočitev kot januarja lani ustvarili turisti iz Avstrije (za 26 odstotkov), Rusije (17 odstotkov), Nemčije ter Bosne in Hercegovine (po 15 odstotkov), Hrvaške (12 odstotkov) in turisti iz nekaterih drugih držav. Srbski in italijanski turisti pa so ustvarili manj prenočitev kot pred enim letom; srbski za šest, italijanski pa za devet odstotkov.
Največja gneča je bila v zdraviliških občinah
Največ prihodov in prenočitev turistov so zabeležili v zdraviliških občinah, kjer je bilo 34 odstotkov vseh prihodov ter 40 odstotkov vseh prenočitev ali za štiri odstotke več kot januarja lani.
Padec obiska v obalni regiji
Na drugem mestu so bile gorske občine; tam je bilo zabeleženih 32 odstotkov vseh prenočitev ali za devet odstotkov več kot januarja lani. Sledile so obmorske občine z devetimi odstotki odstotkov vseh prenočitev oz. 13 odstotkov manj kot januarja lani, v občini Ljubljana pa je bilo šest odstotkov vseh prenočitev turistov oz. približno enako kot pred letom dni.
Največ prenočitev turistov je bilo evidentiranih v hotelih, in sicer 69 odstotkov vseh, s čimer je ta delež ostal na ravni januarja lani. Sledila so apartmajska in počitniška naselja z devetimi odstotki vseh prenočitev, kar je okoli dva odstotka več kot v tem obdobju lani.