Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
19. 6. 2011,
11.01

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 19. 6. 2011, 11.01

9 let

Umrl priljubljeni slovenski pevec Brendi

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Po nastopu v Lipici je umrl pevec Branko Vunjak, bolj znan pod imenom Brendi. Star je bil 49 let.

Po besedah predstavnika Brendijeve založbe Mandarina, je 49-letnega pevca Brendija po včerajšnjem nastopu, ki sta ga z dolgoletnim prijateljem Koradom imela v okolici Lipice, izdalo srce. Žalostno novico so potrdili tudi njegovi domači, Brendijevi oboževalci pa na spletni strani Facebook že množično izrekajo sožalje, v ta namen pa ustanavljajo že prve skupine. Ena izmed teh je dostopna na tej povezavi. Ni slovenske veselice brez njegovih uspešnic Branka Jovanovića je širna Slovenija poznala predvsem pod imenom Brendi, vzdevek, ki se ga je držal vse od začetka njegove glasbene kariere pred šestindvajsetimi leti.

Čeprav njegova glasba nikoli ni doživela kritiške slave, marsikatera njegova uspešnica ostaja stalna in priljubljena spremljevalka na porokah in raznovrstnih veselicah.

Slovenskim poslušalcem so se v uho tako najbolj vtisnile njegove avtorske skladbe kot so Rdeča roža, Debela dekl'ca, Ona sanja Pariz in Po dekle, ki so nastale v okviru njegove glasbene zasedbe Don Juan, v osemdesetih letih prejšnjega stoletja.

Leta 2010 je z jubilejnim koncertom, kjer so nastopili tudi številni prijatelji iz slovenske glasbene scene, obeležil 25. obletnico glasbenega ustvarjanja.

Glasbi predan že od rane mladosti Branko Jovanović se je rodil v Ljubljani leta 1962, s pisanjem glasbe pa se je pričel ukvarjati že pri dvanajstih letih. Sicer se je izšolal za električarja, a kljub temu vztrajno nadaljeval svojo glasbeno pot. Sodeloval je pri glasbenih skupinah kot so Randez-vouzs, Amadeus in najbolj uspešni z imenom Don Juan, ki je delovala kar enajst let (1985-1996).

Od sredine devetdesetih se je glasbeno udejstvoval tudi samostojno, večinoma pa v duetu s popevkarjem Koradom, s katerim sta postregla s skladbami kot sta Čevapčiči in Kam so šli vsi cigani. Ustanovil je tudi svojo glasbeno založbo Mandarina.

Ukvarjal se je tudi s pisanjem skladb za druge glasbene izvajalce, med drugim za Pop Design (Nekoč bom zbral pogum), Heleno Blagne (Naj nihče me ne zbudi), Natalijo Verboten, Ptujskih 5 (Ne ubijajte me), Ireno Vrčkovnik, Borisa Kopitarja (Bo moj vnuk še pel slovenske pesmi), Hajdi Korošec in mnoge druge.

Hajdi: Brez njega ne bi bilo mojih uspešnic

O izgubi je za SiOL spregovorila pri nas nekoč najbolj priljubljena otroška pevka Hajdi Korošec, za katero je Brendi napisal njene največje uspešnice, kot sta Naš kuža in Nisem važna. Prijatelja sta bila tudi zasebno, zato je zaradi nepričakovane tragedije še vedno zelo pretresena:

Vili Resnik: V tako stresnem poslu nikoli ne veš, kaj te čaka

Pevec Vili Resnik nam je zaupal, da je še vedno v šoku, hkrati pa meni, da je Brendijevo slovo velika izguba za slovensko glasbeno sceno:

Claudia: Izgubili smo najbolj iskrenega človeka

Slovenska pevka Claudia, ki je s pokojnim glasbenikom redno sodelovala, je na svojem Facebook profilu zapisala:

Dragan Bulič: Ob njegovem slovesu ostajam brez besed

Dragan Bulič, dolgoletni glasbeni urednik na nacionalnem radiu nam je povedal:

Ne spreglejte