Sreda, 17. 10. 2012, 17.37
9 let
Izid priredbe RoboCopa prestavljen za pol leta

Namesto legendarnega RoboCopa bo na ameriška velika platna – dan po predvidenem izidu filma o kibernetičnem policistu – prišel film igralca in režiserja Matta Damona Elysium. Film naj bi sicer luč sveta ugledal 1. marca 2013.
Produkcijsko podjetje Sony Pictures je namreč izid filma, v katerem bodo zaigrali Gary Oldman, Abbie Cornish in Joel Kinnaman, prestavilo z 8. avgusta 2013 na 7. februar 2014. Vlogo RoboCopa Alexa Murphyja bo prevzel že omenjeni igralec Joel Kinnaman. Del filmske ekipe naj bi bila tudi Samuel L. Jackson in Michael Heaton.
Razlog za prestavitev izida filma za zdaj še ni potrjen, vendar naj bi ta istočasno izšel tudi v 3D-različici.
Film govori o umrlem policistu, ki se v življenje vrne kot napredna različica polrobotskega policista, zgodbo je napisal Nick Schenk, režijo pa je prevzel Jose Padilha. V izvirnem filmu iz leta 1987 smo v vlogi policista Alexa Jamesa Murphyja – RoboCopa videli Petra Wellerja.