Torek, 2. 8. 2011, 7.10
7 let, 9 mesecev
Luksuzna vila ali le nekaj kvadratnih metrov za sto tisoč evrov

V Braziliji so nepremičnine veliko cenejše kot pri nas, saj lahko za dobrih sto tisoč evrov kupite novo luksuzno zgrajeno vilo, ki ima 140 kvadratnih metrov notranje površine, na prostranem vrtu pa tudi zasebni bazen. Vila stoji v turističnem mestu Pipa, v notranjosti države so cene nepremičnin še veliko nižje.
Na Portugalskem lahko za dobrih sto tisočakov kupite luksuzen apartma s tremi spalnicami, dvema kopalnicama in moderno opremljenimi prostori, le nekaj metrov oddaljen od peščenih plaž.
Tudi v Keniji boste v največjem turističnem predelu, ki je od Mombase oddaljeno le okoli 30 kilometrov, za vilo odšteli sto tisočakov.
V Južni Afriki v provinci KwaZulu-Natal lahko v obmorskem mestecu, ki je znano po čudovitih plažah, za sto tisočakov kupite moderno opremljeno vilo z bazenom. Podobne cene veljajo za vsa manjša obmorska mesta. V Cape Townu pa boste toliko odšteli za manjše enosobno stanovanje.
Na indonezijskem otoku Bali boste za hišo površine 162 kvadratnih metrov odšteli manj kot sto tisočakov. Hiši seveda pripada tudi zasebni bazen na vrtu.
V Ekvadorju v obmorskem mestu Manta za ta denar dobite luksuzno opremljeno vilo s površino 160 kvadratnih metrov.
V Panami si lahko za ta denar privoščite krasen apartma s pogledom tako na ocean kot na hribe.
Tudi v Kostariki so nepremičnine poceni. Ob obali boste za hišo z bazenom in vrtom, le 200 metrov oddaljeno od kilometrskih peščenih plaž, odšteli 97 tisoč evrov. V notranjosti države so nepremičnine še občutno cenejše.
V Italiji lahko za nekaj več kot sto tisočakov dobite vilo v majhnem obmorskem mestu Maruggio. Vile obkrožajo nasadi oljk in imajo pogled na morje. Podobno je tudi v Turčiji, kjer boste za novozgrajeno vilo v obmorskem mestu odšteli nekaj več kot sto tisočakov. Tudi na Cipru, Floridi, v Bolgariji in Romuniji si lahko za ta denar v turističnih krajih privoščite spodobno hišo, v Bolgariji celo pravo graščino z ogromno zemljišča.
V ruski prestolnici Moskvi za ta denar ne morete kupiti niti garsonjere. Za okoli 30 kvadratnih metrov stanovanjske površine v zgradbi, ki je bila zgrajena v Stalinovih časih v neuglednem predelu mesta, je treba odšteti okoli 200 tisoč evrov.
V Ljubljani lahko za ta denar kupite lepo opremljeno garsonjero na prijetni lokaciji ali dvosobno stanovanje nekoliko bolj na obrobju mesta.
Na Hrvaškem za dobrih sto tisoč evrov dobite 50 kvadratnih metrov veliko stanovanje tik ob plaži v bližini Poreča. Na otoku Brač pa za isti znesek dobite obnovljeno starejšo kamnito hišo. V Zagrebu lahko kupite hišo s tremi spalnicami že za 70 tisoč evrov.
Tudi v Beogradu si lahko privoščite hišo s površino 260 kvadratnih metrov in velikim vrtom za nekaj več kot sto tisoč evrov.
In še najdražja mesta na svetu?
Najdražje so prestolnice. V Monaku boste za kvadratni meter odšteli več kot 30 tisoč evrov, na drugem mestu se je znašla Moskva. V Londonu boste za kvadratni meter odšteli 15 tisoč evrov, sledijo Tokio, Hongkong, New York in Pariz.