Ponedeljek, 12. 2. 2018, 15.00

Smučanje prostega sloga, grbine (m)

Kanadčan Kingsbury kralj olimpijskih grbin

Mikael Kingsbury | Foto Reuters

Kanadčan Mikael Kingsbury je bil prepričljivo najboljši na olimpijski tekmi smučarjev prostega sloga v Pjongčangu. Prvi favorit je na grbinah zbral 86,63 točke, sledil mu je Avstralec Matt Graham z 82,57 točke, bron pa je osvojil Japonec Daichi Hara z 82,19 točke.

Kanadčan Mikael Kingsbury, skupni zmagovalec svetovnega pokala v smučanju čez grbine v zadnjih šestih sezonah, je svoje nastope stopnjeval in največ pokazal prav v tretji, odločilni vožnji. Aktualni svetovni prvak Ikuma Horishima je v drugi vožnji padel in ostal brez finalnega nastopa.

Za 25-letnega Kingsburyja je to druga olimpijska kolajna. V Sočiju je še moral priznati premoč rojaku Alexandru Bilodeauju in je osvojil srebro.