Ponedeljek, 12. 2. 2018, 16.00

ZOI 2018, 3. TEKMOVALNI DAN

Začelo se je z odpovedjo, končalo z izvrstnim uspehom slovenske najstnice

Ana Drev | Foto Sportida

Tretji tekmovalni dan olimpijskih iger je 17-letna smučarska skakalka Nika Križnar s 7. mestom poskrbela za najboljšo slovensko uvrstitev. Ženski veleslalom je bil zaradi premočnega vetra prestavljen na četrtek. Biatlonke in biatlonci so se pomerili v zasledovalni tekmi, najvišje izmed Slovencev pa se je uvrstil Klemen Bauer (24.). Deskarka Kaja Verdnik je izpadla v kvalifikacijah snežnega žleba.

Ženski veleslalom je doživel podobno usodo kot moški smuk. Prireditelji so sporočili, da je veleslalom zaradi premočnega vetra prestavljen na četrtek, ko bodo za Slovenijo nastopile Meta Hrovat, Ana Drev, Tina Robnik in Ana Bucik. Aktualna olimpijska prvakinja v tej disciplini je novopečena mamica Tina Maze.

Slovenske barve na 10-kilometrski zasledovalni tekmi je zastopala Anja Eržen. Osvojila je 51. mesto. V zasledovalni boj na 12,5 kilometra so se podali trije predstavniki Slovenije. Najvišje se je uvrstil Klemen Bauer (24.). Jakov Fak je osvojil 47., Miha Dovžan pa 59. mesto. Mladinska svetovna prvakinja Nika Križnar se je na olimpijski preizkušnji v Pjongčangu uvrstila med najboljših sedem. | Foto: Sportida Mladinska svetovna prvakinja Nika Križnar se je na olimpijski preizkušnji v Pjongčangu uvrstila med najboljših sedem. Foto: Sportida

Smučarke skakalke so se za odličja pomerile na srednji skakalnici. Mladinska svetovna prvakinja Nika Križnar je osvojila 7. mesto, podprvakinja Ema Klinec je bila 14., med najboljših 30 pa sta se uvrstili tudi Špela Rogelj (22.) in Urša Bogataj (30.).To je bila edina tekma smučarskih skakalk na olimpijskih igrah.

Verdnikova pomahala v slovo

Kaja Verdnik je v kvalifikacija zasedla 21. mesto. | Foto: Guliverimage/Getty Images Kaja Verdnik je v kvalifikacija zasedla 21. mesto. Foto: Guliverimage/Getty Images V kvalifikacijah snežnega žleba je 18-letna deskarka Kaja Verdnik osvojila 21. mesto, kar ni zadostovalo za preboj v finale. Po izpadu je namignila, da razmišlja o koncu kariere.

Končne odločitve smo videli v umetnostnem drsanju, kjer se je zlate medalje v ekipni tekmi veselila Kanada. V snežnem parku je bila najboljša Američanka Jamie Andersson, smučarji prostega sloga so tekmovali na grbinah, hitrostne drsalke pa na 1.500 metrov.

Na sporedu so tudi kvalifikacije smučarjev prostega sloga na grbinah, sankačice bodo opravile prvi dve vožnji, v curlingu bodo mešane dvojice igrale polfinale, hokejistke pa bodo nadaljevale skupinski del tekmovanja v skupini B.