zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 hitrostno drsanje Irene Schouten

Sobota, 19. 2. 2022, 11.11

zoi, hitrostno drsanje, skupinski start, ženske

Izjemna Nizozemka OI v Pekingu končala s tretjim zlatom

Irene Schouten | Irene Schouten je osvojila še tretje zlato odličje v Pekingu. | Foto Guliverimage

Irene Schouten je osvojila še tretje zlato odličje v Pekingu.

Nizozemska hitrostna drsalka Irene Schouten je zmagovalka discipline s skupinskim startom na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu in tako s Kitajske odhaja domov s tremi zlatimi medaljami. Srebrno medaljo je osvojila Kanadčanka Ivanie Blondin, bronasto pa Italijanka Francesca Lollobrigida.

Irene Schouten
Sportal Hitra Nizozemka v Pekingu še drugič zlata

Nizozemka je bila najhitrejša tudi na 3000 metrov in 5000 metrov, v Pekingu pa je stala na zmagovalnih stopničkah tudi po osvojenem tretjem mestu v ekipnem zasledovanju.

Najboljše tri. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najboljše tri. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Za 31-letno Blondinovo je to druga medalja v Pekingu, dodala jo bo zlati medalji v ekipnem zasledovanju. Z dvema medaljama odhaja iz Pekinga tudi 31-letna Lollobrigida, ki je bila prvi dan po odprtju iger druga na 3000 metrov.

Petkratna olimpijska prvakinja Claudia Pechstein iz Nemčije je na svojih osmih olimpijskih igrah le nekaj dni pred 50. rojstnim dnem zasedla deveto mesto.

Hitrostno drsanje, skupinski start, ženske:

ZLATO: Irene Schouten (Niz)
SREBRO: Ivanie Blondin (Kan)
BRON: Francesca Lollobrigida (Ita)

Sportal Nizozemka z olimpijskim rekordom do zlata, Nemka se je izenačila s Kasaijem