Nedelja, 29. 12. 2019, 10.24

Tour de ski, tek na smučeh

Trije Slovenci v izločilne boje

Anamarija Lampič | Foto Grega Valančič/Sportida

Katja Višnar in Anamarija Lampič sta bili uspešni v kvalifikacijah tekme za svetovni pokal v smučarskih tekih v Lenzerhideju. V sprintu v prosti tehniki na 1,5 kilometra je na drugi tekmi novoletne turneje Višnarjeva zasedla 11. mesto in je za najhitrejšo, Američanko Sophie Caldwell, zaostala 3,66 sekunde, Lampičeva pa je bila 20. (+6,93). Skozi kvalifikacije tudi Miha Šimenc.

Tekmovanje sta že končala Verna Fabjan, ki je bila v kvalifikacijah 33. (+9,72) in je trideseterico zgrešila za šest desetink sekunde, ter Anita Klemenčič na 64. mestu (+22,21) med 73 nastopajočimi.

Šimenc 19. v kvalifikacijah v Lenzerheideju

Miha Šimenc si je v kvalifikacijah tekme za svetovni pokal v smučarskih tekih v Lenzerheideju priboril izločilne boje na 19. mestu. Edini slovenski tekmovalec v sprintu v prosti tehniki na 1,5 kilometra je na drugi tekmi novoletne turneje za Norvežanom in vodilnim v svetovnem pokalu Johannesom Hoesflotom Klaebom, ki je bil najboljši, zaostal 6,43 sekunde.

Tekmovanje sta že končala Vesna Fabjan, ki je bila v kvalifikacijah 33. (+9,72) in je trideseterico zgrešila za šest desetink sekunde, ter Anita Klemenčič na 64. mestu (+22,21) med 73 nastopajočimi, piše STA.