Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
14. 7. 2012,
10.15

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 14. 7. 2012, 10.15

9 let, 2 meseca

Marit Björgen okupirala Italijo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Najboljša smučarka tekačica na svetu Norvežanka Marit Björgen se na novo sezono svetovnega pokala že nekaj časa pripravlja v Italiji.

Najprej je bila v Seiser Almu, zdaj se nahaja v Livignu, čez nekaj dni pa si bo privoščila oddih ob jezeru Lago di Garda in v Benetkah. Zmagovalka skupnega seštevka minule sezone svetovnega pokala bo tudi v naslednjih mesecih trenirala v Italiji. "Za mano je zelo uspešno obdobje treningov s poudarkom na vzdržljivosti. Naslednja dva meseca bosta še bolj naporna," je dejala Björgnova.

V naslednjih dveh sezonah bosta na sporedu dve veliki tekmovanji, svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah in zimske olimpijske igre, zato odlična Norvežanka načrtuje, da bo več časa preživela na večji nadmorski višini. "Od junija do začetka svetovnega prvenstva 2013 bom imela 80 do 100 dni višinskih priprav," je dodala večkratna olimpijska in svetovna prvakinja.

Ne spreglejte