Thermometer Blue 0,18

Jaka Hvala Robert Kranjec Rok Justin

Nedelja, 9. 12. 2018, 14.00

Justin najboljši od slovenskih skakalcev, med 15 še Hvala in Kranjec

rok justin | Rok Justin je pristal na sedmo mesto. | Foto Grega Valančič/Sportida

Rok Justin je pristal na sedmo mesto.

Zmagovalec druge tekme celinskega pokala v smučarskih skokih v Lillehammerju je bil znova domačin Marius Lindvik, najboljši slovenski rezultat na Norveškem ta konec tedna pa je s sedmim mestom postavil Rok Justin.

Norvežan Marius Lindvik je s 137 in 140 metri ter z 280,2 točke dobil tudi drugo tekmo letošnje sezone celinskega pokala v domačem Lillehammerju. Drugo mesto je tokrat osvojil vodilni po prvi seriji, Nemec Constantin Schmid, ki je skočil 137,5 in 137 metrov, zbral pa je 275,1 točke. Tretji je bil po odličnem finalnem skoku Avstrijec Markus Schiffner.

Od šesterice Slovencev je bil znova najboljši Rok Justin. V finalu je pridobil šest mest, kar ga je poneslo na sedmo mesto.

Jaka Hvala in Robert Kranjec sta s 13. in 15. mestom prišla med najboljšo petnajsterico. Kranjec je bil po prvi seriji celo peti.

Med točke sta se uvrstila še Žiga Jelar (17.) in Nejc Dežman (18.), brez njih pa spet ostal Jurij Tepeš.