Ponedeljek, 26. 4. 2010, 21.48
8 let, 9 mesecev
Blizu dogovora s Hudačem in Marcolinijem
Nekdanji skakalni zvezdnik, ki je v zadnjih letih poskrbel za odlične pogoje za treninge nordijskih reprezentanc na čelu s Petro Majdič, je prepričan, da bo v prihodnje vsaj tako dobro. "Poslujemo tekoče in imamo plačane vse obveznosti. Podpisane nimamo še nobene nove pogodbe, se pa pri vseh tistih pogodbah, katere se zaključujejo, dogovarjamo za nadaljnje sodelovanje. Imamo velika pričakovanja tudi za naprej, uradno pa ne morem še ničesar potrditi," je pojasnil Primož Ulaga in dodal, da je proračun celotnega nordijskega dela na smučarski zvezi za minulo sezono znašal okrog 2,5 milijona evrov. V tej številki niso zajeti le celotni stroški s tekaško, skakalno in reprezentanco kombinatorcev, pač pa je tu vključenih še nekaj drugih postavk kot na primer skakalnica v Kranju. "Sicer pričakujem, da bo proračun v prihodnji sezoni še večji in da bo še več denarja za vse discipline, a treba se je zavedati, da bo to težko glede na čas, v katerem živimo," je kljub ne najbolj rožnatim razmeram v gospodarstvu optimističen Ulaga.
"Takšni strokovnjaki v tujini zaslužijo več"
Od uspeha pri delu zmagovalca devetih tekem svetovnega pokala je med drugim odvisno tudi, kakšne pogodbe bodo sklenjene s trenerji v posameznih panogah. Še posebej se v zadnjem času z zanimanjem spremlja, kaj se bo zgodilo s spremljevalno ekipo smučarjev tekačev, oziroma glede na to, da v minuli sezoni ni noben fant nastopal na tekaških tekmah svetovnega pokala, ekipo smučark tekačic. Okostje slednje sta prav gotovo tvorila slovaški strokovnjak Ivan Hudač in sloviti italijanski serviser Gianluca Marcolini. Oba sta na na tekaški Olimp pomagala spraviti zmagovalko 20 tekem svetovnega pokala in nosilko bronaste olimpijske ter srebrne medalje s svetovnega prvenstva Petro Majdič in bila sotvorca večine njenih uspehov. Po padcu Majdičeve na olimpijskih igrah v Vancouvru je nepričakovano aktualno postalo vprašanje glede nadaljevanja njene kariere, s tem pa je v zraku viselo tudi nadaljevanje dela omenjenih strokovnjakov z najboljšimi slovenskimi smučarji tekači oziroma tekačicami. "S Hudačem in Marcolinijem smo se uskladili. Če se bo še Petra odločila za nadaljevanje kariere, se bo zgodba zaključila popolno. Kar se tiče ostalih trenerjev bomo opravili nadaljnje razgovore, morali pa bomo biti hitri, kajti približuje se čas, ko bi vsi radi jasno vedeli, kaj bodo počeli v naslednji sezoni. Pri skokih je to naloga predsednika zbora, ki je že opravil dosti pogovorov," je dejal Ulaga, ki ni želel govoriti o konkretnih vsotah.
"Številke pri Hudaču in Marcoliniju so višje, kot so bile doslej, kar je pričakovano, saj je Petra pod njunim okriljem dosegla večino od svojih 20 zmag svetovnega pokala. Zame je to logično, saj gre za vrhunske strokovnjake. Po mojem mnenju bi moral Hudač zasedati prvo mesto po višini pogodbe na celi smučarski zvezi. Treba je vedeti, da so to ljudje, ki so postali 'klasa' in bi zaslužili v tujini še več, a so tu zadovoljni s klimo, zato so pripravljeni delati tudi za manjši denar. Ne govorimo pa o gromozanskih zneskih," je razložil Ulaga. Pred podpisom pogodb bosta morala seveda vse predloge uradno potrditi še zbora za skoke in teke, sestanki pa bodo na vrsto prišli po prvomajskih praznikih.
Dobitniku srebrne olimpijske medalje na ekipni tekmi v Calgaryju leta 1988 poteče mandat opravljanja njegove funkcije konec aprila, a mu je novi predsednik smučarske zveze Slovenije Tomaž Lovše zagotovil, da lahko svoje delo nemoteno opravlja še naprej. Na največji športni zvezi v Sloveniji se obeta reorganizacija in z njo tudi enoten "marketing" za vse posamezne panoge, kar pa Ulagi ne ustreza najbolj. Za razliko od alpskega dela "njegovi nordijci" v zadnjem času namreč precej bolje funkcionirajo v finančnem smislu. Se pa 47-letnik strinja, da je treba zmanjšati stroške na smučarski zvezi, ki živi preveč razkošno.