7 let, 12 mesecev

Marija Šarapova Novak Đoković tenis WTA

Nedelja, 5. 10. 2014, 13.53

Čeh se je komaj izognil sramoti, za katero bi bil kriv Novak Đoković

Ruska teniška igralka Marija Šarapova je osvojila turnir v Pekingu in se bo pomaknila na drugo mesto svetovne lestvice. V velikem slogu je slavil tudi Novak Đoković.

Srbski teniški igralec Novak Đoković je v velikem slogu osvojil turnir ATP v Pekingu. Prvi igralec na jakostni lestvici ATP in prvi nosilec turnirja z nagradnim skladom 3,755 milijona dolarjev je v današnjem velikem finalu ugnal Čeha Tomaša Berdycha s 6:0 in 6:2.

Varovanec nekdanjega slovitega nemškega igralca Borisa Beckerja, je v dvoboju do dvanajste igre prikazal naravnost perfektno predstavo. Prvi niz je dobil s 6:0 in v drugem vodil s 5:0, v dvanajsti igri pa izgubil svoj začetni udarec. Berdych, sicer sedmi igralec na jakostni lestvici ATP, se je tako izognil pravi teniški sramoti, da bi mu Đoković v finalu dvakrat "zavezal kravato".

Sedemindvajsetletni Srb, sicer sedemkratni zmagovalec turnirjev za grand slam, je v kitajski prestolnici dosegel že svojo 46. turnirsko zmago. Đoković je petič zmagal na tukajšnjem turnirju, zanj pa je to že peta turnirska zmaga v tej sezoni. Pred tem je bil najboljši še v Indian Wellsu, Miamiju, Rimu in Wimbledonu.

Marija bo napredovala

Marija Šarapova je zmagovalka turnirja v Pekingu z nagradnim skladom 5,43 milijona ameriških dolarjev. Za prvo lovoriko po zmagi na junijskem grand slamu v Roland Garrosu je Šarapova v finalu s 6:4, 2:6 in 6:3 premagala tretjo nosilko, Čehinjo Petro Kvitovo. Četrtopostavljena Šarapova bo na novi lestvici po zmagi v kitajski prestolnici napredovala na drugo mesto.