19.17

6 let, 7 mesecev

Sobota, 23. 8. 2014, 19.17

Do olimpijske medalje tudi atletinja Leda Krošelj

Šesto slovensko medaljo na olimpijskih igrah mladih v Nandžingu je sedmi tekmovalni dan priborila atletinja Leda Krošelj. V skoku ob palici je osvojila tretje mesto.

Leda Krošelj je v finalu skoka ob palici preskočila 390 centimetrov, kar je bilo dovolj za bronasto medaljo. Razred zase je bila Švicarka Angelica Moser, ki je s preskočenimi 436 centimetri zasluženo osvojila zlato. Slovenija je v Nandžingu tako osvojila že šest medalj.

Košarkarji na turnirju 3 na 3 so doživeli drugi poraz, s 14:21 so izgubili proti Litvi. V večernih urah so imeli še drugo tekmo dneva, v kateri so z 19:15 ugnali Kitajce. Nov poraz so doživela dekleta, ki so z 9:20 izgubile proti Braziliji.

Lokostrelec Gašper Štrajhar je v šestnajstini finala izpadel tudi med posamezniki, Ivana Laharnar pa se je preko Avstralke prebila v ponedeljkovo osmino finala.

S tekmovanjem so začeli tudi kajakaši in kanuisti. Anže Urankar in Leon Breznik sta nastopila v šprintu in izpadla v šestnajstini finala. Več pričakujeta od slalomskega nastopa.

Jadralci še naprej nimajo sreče z vremenom. Tudi finalne regate niso uspeli izpeljati, tako da bo Toni Vrščaj tekmovanje podaljšal še za en dan.