16.38

7 let, 12 mesecev

Zdenko Verdenik Zlatan Ljubijankić

Sobota, 18. 8. 2012, 16.38

Le 19 minut je Milivoje Novaković potreboval, da je zabil prvenec za Omiyo Ardijo, h kateri je pristopil pred kratkim. Zabil je edini gol za zmago, na katero so nogometaši Ardije čakali mesec in pol.

Nekdanji slovenski reprezentant je že začel upravičevati denar, ki so ga vanj vložili pri Omiyi Ardiji. Potem ko je pred tednom dni debitiral v dresu novega kluba, ki ga vodi nekdanji selektor slovenske reprezentance Zdenko Verdenik, in pri porazu sodeloval enajst minut, je v soboto zadel za gostujočo zmago nad Tokyjem z 1:0.

Na igrišče je prišel v 70. minuti, že osem minut za tem pa premagal nasprotnikovega vratarja in zadel za zmago gostov z 1:0.

Drugi slovenski nogometaš, ki igra za Omiyo, reprezentant Zlatan Ljubijankić, - med strelce se je prvič vpisal v minulem krogu -, tokrat ni igral.

Omiya Ardija je zmagala prvič po petih tekmah, v katerih je kar štirikrat zapored izgubila. Tri točke, ki so jih Novaković in soigralci osvojili v Tokiu, so izjemno pomembne v boju za obstanek. Trenutno je z 23 točkami z 22 tekem Omiya Ardija na 15. mestu prvenstvene razpredelnice. Ima le dve točki prednosti pred mesti, ki vodijo v nižjo ligo.