Columbus Crew

V ligi MLS okronali novega prvaka

Columbus Crew | Columbus Crew so novi prvaki lige MLS. | Foto Reuters

Columbus Crew so novi prvaki lige MLS.

Nogometaši Columbus Crew so sinoči postali prvaki severnoameriške lige MLS. V finalu so z 2:1 ugnali branilce naslova Los Angeles. Za Columbus je to tretji naslov prvaka.

Luciano Acosta
Sportal V ligi MLS najboljši Argentinec, a ne Messi

Za zmago Columbusa, ki je prednjačil večino dvoboja, sta zadela Cucho Hernandez v 33. minuti z enajstmetrovke in štiri minute pozneje še Yaw Yeboah. Edini gol za Los Angeles je v 74. minuti dosegel Denis Bouanga. To je tretji naslov Columbusa v četrtem nastopu v finalu lige. Pred tem je slavil v letih 2008 in 2020, izgubil pa leta 2015.

Columbus je pod vodstvom francoskega trenerja Wilfrieda Nancyja večino časa prevladoval na zelenici, medtem ko zasedba Steva Cherundola ni mogla unovčiti svojih protinapadov.

Veselje nogometašev Columbusa je bilo po zmagi nad Los Angelesom nepopisno. | Foto: Reuters Veselje nogometašev Columbusa je bilo po zmagi nad Los Angelesom nepopisno. Foto: Reuters

"Kot igralci in ljudje so zelo zrasli. Ko smo začeli, sem dejal, da je nemogoče zgolj mnenje, samo uživajte in rasli bomo. In to se je zgodilo. To je neverjetno. Igrali smo našo igro, zelo sem ponosen," je o svoji ekipi dejal Nancy. Ta je v svoji prvi sezoni pri Columbusu prišel do prve večje lovorike v karieri.