Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Plestenjak

Sreda,
11. 12. 2013,
14.25

Osveženo pred

7 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 11. 12. 2013, 14.25

7 let, 8 mesecev

Stojanović se v beograjskem kaosu ni izgubil

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Ko je Slaviša Stojanović prevzel Crveno zvezdo, do kolen zakopane v dolgovih, je postal tarča kritik ter podtikanja polen. Z ovirami se je spopadel na svoj, trmast način, in uspelo mu je.

Največji dokaz, da je na dobri poti, ponujajo izjave nogometašev, ki bi radi pot spomladi nadaljevali prav z njim in nobenim drugim trenerjem. To je najlepši odgovor dvomljivcem, ki so skoraj vsak teden skrbeli, da se trenerski stolček Slaviše Stojanovića od časa do časa pošteno zamaja. ''Ni dobil prave priložnosti. Prišel je na polovici priprav, ni imel dovolj časa, da izbere moštvo. Zdaj mora dobiti možnost, da z ekipo opravi celotne priprave ter v prestopnem roku pripelje igralce po lastnih željah. Šele takrat lahko sodimo o njegovi kakovosti,'' je v pogovoru za Sport dejal Miloš Ninković, (nekdanji) srbski reprezentant, ki je bil v jesenskem delu med boljšimi igralci Crvene zvezde.

Zahvalil se je ponudbama iz Cipra in Savdske Arabije

Ninković dobro ve, kako težko je zadovoljevati visoka pričakovanja navijačev v razmerah, ki so daleč od idealnih. Igralci ne prejemajo rednih plač, večina igra že kar nekaj mesecev brez plačila, podobno velja tudi za Stojanovića, ki nima na voljo niti službenega vozila.

Velja poudariti, da se je pred prihodom na Marakano zahvalil ponudbama iz Cipra in Savdske Arabije, tako poroča srbski Sport26, ter odpravil v beograjski kaos, kjer se je znašel v vročem kotlu med klubskimi veljaki in vplivnimi menedžerji. Pritisk v javnosti je ogromen. O tem, kako se počutijo nogometaši, ko se jih lotijo navijači, je imel pred tedni veliko za povedati Nejc Pečnik, ki je v Beogradu obudil reprezentančno formo.

Crvena zvezda že dolgo ni bila tako blizu Partizanu

Ali bo Stojanović še naprej trener Crvene zvezde? O tem bo odločalo vodstvo kluba. Predsednik Dragan Džajić se bo o tem s sodelavci, prednjačijo trije podpredsedniki, odločal med zimskim premorom, iz njegovih ust pa je mogoče zaznati vedno bolj naklonjene besede nekdanjemu trenerju šampionskih Domžal. Na torkovi seji zaradi nepopolne udeležbe ni bilo podanega jasnega odgovora.

Nekajkrat se je vprašanje o Stojanovićevem statusu med jesenskim delom že pojavilo na pladnju klubskih sej izvršnega odbora, a je Ljubljančana rešil niz zmag v zaključku, s katerim se je vodilnemu Partizanu približal le na točko razlike. Tako dobro ni nekdanjemu svetovnemu prvaku, ki se spopada z grozovitimi finančnimi težavami, po jesenskem delu kazalo že šest let. Kako mu je odleglo, ko se je spopadal s številnimi ovirami, a vseeno razveselil navijače, je z nevsakdanjim proslavljanjem dokazal po zmagi nad Partizanom.

Navijači nikoli niso dvomili o njem

Zato je zaupanje v nekdanjega slovenskega selektorja v Beogradu vse večje, k temu sta pripomogla sladka zmaga na večnem derbiju (z veliko pomoči sreče) proti Partizanu ter razburljivo maščevanje nad Vojvodino za pokalni izpad z zmagovitim zadetkom, doseženim krepko v sodnikovem podaljšku. To sta bili zmagi, utehi za nekaj razočaranj, ki so jezila navijače, vključno z dokaj hitrim evropskim slovesom, izpadom v četrtfinalu pokalnega tekmovanja ter nekaterimi spodrsljaji s slabšimi tekmeci v srbskem prvenstvu.

Zanimivo je, da srbski mediji poročajo o tem, da navijači rdeče-belih nikoli niso dvomili o slovenskem strokovnjaku, kar dokazuje, da zaupajo njegovemu delu. Navsezadnje je Crvena zvezda prvič po treh letih v isti sezoni ugnala Vojvodino in OFK Beograd, se veselila zmage na štadionu Obilića, ki je vrsto let za obubožanega srbskega velikana veljal za zakletega.

Mu bo klubsko vodstvo prižgalo zeleno luč?

To je Stojanović dosegel v stresnih razmerah, ko je naletel na zavezane roke pri prihodu okrepitev, za katere so bili večinoma po svojih kanalih zaslužni podpredsedniki. Najbolj ga je bolela neuigranost in nezbranost v obrambi. V red jo je spravil šele v zadnjih tednih, rezultati kluba pa so se v prvenstvu hitro izboljšali. Vzporedno z njimi so iz tedna v teden bolj zaupali delu Ljubljančana, vedno manj pa izpostavljali ''nujo'', da klubsko sidro prevzame kdo drug. To je uspeh.

Stojanoviću se godi veliko boljše kot v času, ko je vodil slovensko reprezentanco in jo nasledniku Srečku Katancu predal na repu razpredelnice, le s tremi točkami v štirih tekmah. S Crveno zvezdo je osvojil naslov jesenskega podprvaka ter dokazal, da še zna. Če mu bo klubsko vodstvo podalo zeleno luč in bo nadaljeval poslanstvo na vročem rdeče-belem stolčku, pa ga čaka polsezona resnice. Nogometaši želijo, da bi ostal, sam pa bi tako pokazal, kaj zmore, če z ekipo opravi celotne priprave. Vse skupaj z željo, da Crvena zvezda po letih čakanja končno osvoji naslov srbskega prvaka.

Ne spreglejte