Oblak prejel gol, a ostal neporažen

2

Gareth Bale | Valižan Gareth Bale je zadel za 2:0. | Foto Reuters

Valižan Gareth Bale je zadel za 2:0.

Po Angležih in Francozih so novo sezono odprli tudi Španci. Real Madrid je po katastrofi v Talinu v prvem krogu španskega prvenstva premagal Getafe, Barcelona je letala na krilih Messija, Atletico Madrid našega Jana Oblaka pa je bil na delu v ponedeljek. Slovenski vratar je enkrat moral žogo v svojo mrežo, z Valencio pa se je razšel s prijateljskim izidom 1:1.

V prvem polčasu je za galaktike mrežo zatresel Dani Carvajal, v drugem pa je zmago in prve tri točke potrdil Gareth Bale.

Veselje Lionela Messija po golu, ki je strl odpor Alavesa. | Foto: Reuters Veselje Lionela Messija po golu, ki je strl odpor Alavesa. Foto: Reuters

Barcelona se je doma z Alavesom mučila vse do 64. minute, ko jo je v vodstvo z mojstrskim golom s prostega strela popeljal Lionel Messi. Potem so Katalonci zabili še dva gola, še pod enega se je podpisal Argentinec, in zmagali s 3:0.

Gol Lionela Messija za 1:0:

Jan Oblak je v ponedeljek z Atleticom gostoval pri neugodni Valencii. Potem ko so gostje iz Madrida v prvem polčasu povedli, je od domačih nogometašev Rodrigo v 56. minuti poslal žogo za hrbet Oblaka in postavil končnih 1:1.