Ponedeljek, 13. 8. 2018, 0.18

Španski superpokal 2018

Lionel Messi je v Maroku dočakal zgodovinski trenutek

1

Lionel Messi | Zgodovinski trenutek: Lionel Messi je prvič kot kapetan Barcelone dvignil lovoriko v zrak. | Foto Reuters

Barcelona je sezono začela z novo, še 13. špansko superpokalno lovoriko, potem ko je v prvem superpokalu, odigranem zunaj Španije, z 2:1 v Maroku premagala Sevillo. Za zmago je z mojstrovino v zaključku tekme poskrbel Francoz Ousmane Dembele. Lionel Messi je osvojil rekordno 33. lovoriko v majici Barcelone. Prvič pa jo je v vlogi kapetana visoko v zrak dvignil prvi.

Po odhodu Andresa Inieste na Japonsko je kapetan Barcelone postal njen najboljši strelec v zgodovini Lionel Messi, ki je v Tangerju že v prvi tekmi v novi vlogi dvignil lovoriko visoko v zrak in s tem postal najbolj trofejen nogometaš v zgodovini kluba.

Argentinec tokrat ni zadel, a je bil zaslužen za izenačenje na 1:1 v zaključku prvega polčasa, ko je Barcelona izničila zgodnje vodstvo Andaluzijcev in prek Gerarda Piqueja poravnala izid. Izkušeni španski branilec je zadel, potem ko je v gol pospravil odbito žogo po prostem strelu Messija, ki je zadel okvir vrat.

Lionel Messi
Sportal Nova vloga za Lionela Messija pri Barceloni

Tekmo je odločil Ousmane Dembele z mojstrskim golom v 78. minuti. Francoz, ki se je z letošnjega svetovnega prvenstva vrnil z zlato medaljo, je tako morda napovedal, da je pred njim veliko boljša sezona od prejšnje, ki je bila veliko razočaranje. Iz Borussie Dortmund je lani poleti prišel za kar 115 milijonov evrov, a tudi zaradi težav s poškodbami dosegel le štiri gole.

Mojstrovina Osumana Dembeleja:

Sevilla je imela sicer v zadnji minuti tekme veliko priložnost, da bi izenačila in odločitev o tem, komu bo pripadla lovorika na začetku nove sezone, prestavila za še nekaj časa, a je zapravila enajstmetrovko. Francozu Wissamu Ben Yedderju, ki je lani v ligi prvakov napolnil mrežo Maribora in zabil tri gole, je strel z bele točke ustavil specialist za branjenje enajstmetrovk pri Barceloni Marc Andre Ter Stegen.