SP v nogometu za ženske 2023

Nedelja, 23. 7. 2023, 14.00

SP v nogometu za ženske, 4. dan:

Švedinje v izdihljajih do preobrata in zmage, podprvakinjam zadostoval en gol

Amanda Ilestedt | Amanda Ilestedt je v 90. minuti zadela za zmago Švedske z 2:1. | Foto Guliverimage

Amanda Ilestedt je v 90. minuti zadela za zmago Švedske z 2:1.

Bronaste z zadnjega svetovnega prvenstva Švedinje so mundial v Wellingtonu odprle z zmago z 2:1 nad Južnoafričankami. Skandinavke so se v začetku drugega polčasa znašle v zaostanku, nato pa priredile preobrat in z golom Amande Ilestedt v 90. minuti vknjižile tri točke.

Sophia Smith
Sportal Zmagovit uvod branilk naslova, evropske prvakinje so se namučile

Aktualne svetovne podprvakinje Nizozemke, ki pogrešajo poškodovano zvezdnico Vivianne Miedema, so z golom Stephanie van der Gragt premagale Portugalke. Nizozemke že v drugem krogu čaka dvoboj z branilkami naslova, Američankami. Francozinje in Jamajčanke so se razšle brez gola in zmagovalke.