NK Rudar ND Gorica NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Domžale Prva liga Telekom Slovenije

Prva liga Telekom Slovenije, 32. krog

Olimpija po remiju ostaja točko pred Mariborom

1

Nejc Pušnik | Foto Morgan Kristan / Sportida

V 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Triglav v Kranju z 1:0 premagal Celje in prišel do izjemno pomembnih točk v boju za obstanek. Podobno je uspelo Aluminiju, ki je z istim rezultatom odpravil Gorico. Vroč krog se je v sredo začel z remijem na derbiju med Domžalami in Mariborom (1:1). Štajerce je v sodnikovem podaljšku rešil Amir Dervišević. Olimpija je imela lepo priložnost, da povede za tri točke, a je ni izkoristila. V Velenju je le remizirala z Rudarjem (1:1).

V Kranju je Triglav prišel do zmage nad Celjem, s katero se je dvignil z zadnjega mesta na lestvici, na katerem je bil v zadnjem času. Kranjčanom je izredno pomembne tri točke v 76. minuti z edinim golom na tekmi prinesel mladi, komaj 19-letni vezist Nejc Pušnik, ki je na igrišče prišel le 15 minut pred tem.

Vsi zadetki v 32. krogu:

Skorajda identično je bilo tudi na drugi četrtkovi tekmi, kjer je Aluminij prav tako zmagal in osvojil pomembne tri točke v boju za obstanek, po katerih ima pred devetim mestom, ki vodi v dodatne kvalifikacije, osem točk prednosti. Za tri točke je edini gol na tekmi dosegel Francesco Tahiraj. Gorica je v Kidričevem upala na točke, ki bi ji pomagale v boju za Evropo, a ostala, podobno kot Celjani, brez njih.

Za začetek remi Maribora na derbiju

Prvoligaška karavana se je najprej ustavila v domžalskem Športnem parku, kjer je Maribor dosegel manj, kot je pričakoval. Potem ko v prvem polčasu nismo videli zadetkov, le nekaj nevarnih poskusov Mariborčanov, so se na začetku drugega polčasa razveselili domači navijači.

Domžale je v vodstvo popeljal izkušeni Senijad Ibričić. Gostje so se dolgo mučili in oblegali vrata domačih, a jim vse do prve minute sodnikovega podaljška ni uspelo izenačiti.

Kot je v 91. minuti izvajal Amir Dervišević in po čudnem posredovanju domačega vratarja Mulalića tudi zadel. Prvaki so do konca tekme - sodnik je tekmo podaljšal za šest minut - krenili tudi po zmago, a izid je ostal nespremenjen.

Olimpija ni izkoristila darila

Olimpija drži točko prednosti. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Olimpija drži točko prednosti. Foto: Žiga Zupan/Sportida Nekaj ur po remiju Maribora sta se na štadionu Ob jezeru udarila Rudar in Olimpija. Ljubljančani bi lahko vijolicam pobegnili za tri točke, a darila niso izkoristili.  Kljub dobremu začetku, povedli so v 26. minuti, ko je po podaji Jasona Davidsona zabil Danijel Miškić, minimalne prednost niso zadržali do konca.

Dolgo je kazalo, da se bodo gostje veselili popolnega izkupička, ko so domači pritisnili in v 88. minuti je izenačil Ivan Vasilijević. Do konca srečanja se izid ni več spremenil in ostalo je pri 1:1. Zmaji tako ostajajo točko pred Mariborčani.

V pravi uspavanki v Novi Gorici sta se Ankaran in Krško razšla brez zadetkov.

Ankaran verjame, da bo uspešen na drugi stopnji

Novinci v 1. SNL niso prejeli tekmovalne licence za nastop v Prvi ligi Telekom Slovenije 2018/19, a bodo do zahtevanega roka – 15. maja – vložili pritožbo.

"Klub, igralci in vsi, ki delamo za klub, verjamemo, da bomo na drugi stopnji uspešni, še bolj pa verjamemo v to, da si bomo obstanek priborili na igrišču," sporočajo Ankarančani, katerih prvoligaška prihodnost je pod velikim vprašajem.