Torek, 6. 6. 2023, 8.02

11 mesecev

povratna tekma

Stuttgart se je rešil in ostal med elito

Hamburg Stuttgart | Nogometaši Stuttgarta so se z zmago s 3:1 pri Hamburgu rešili izpada v drugo ligo. | Foto Guliverimage

Nogometaši Stuttgarta so si zagotovili obstanek v elitni druščini nemškega prvenstva bundeslige v naslednji sezoni, potem ko so na povratni tekmi končnice s 3:1 premagali domači Hamburg. Na prvi tekmi so slavili s 3:0. Stuttgart je sezono končal na 16. mestu, Hamburg pa je bil tretji v drugi ligi.

Bayern Műnchen prvak
Sportal Dortmund slavil pred tekmo, a po šokantnem razpletu je prvak Bayern!

Domači so zelo zgodaj povedli z golom Sonnyja Kittela v 6. minuti tekme. Stuttgartt je izenačil v 48. minuti, strelec pa je bil Francoz Enzo Millot, ki je v 64. minuti dosegel tudi drugi gol za Stuttgart. Nogometaš iz Konga Silas je zadnji gol dosegel v 7. minuti sodniškega dodatka.

Veselje dvakratnega strelca Enza Millota. | Foto: AP / Guliverimage Veselje dvakratnega strelca Enza Millota. Foto: AP / Guliverimage

Od ponovne uvedbe končnice leta 2009 med tretjeuvrščenim iz druge lige in 16. v bundesligi se je med elito uspelo vrniti le trem klubom iz nižjega ranga: Nürnbergu 2009, Fortuni Düsseldorfu 2012 in Unionu Berlinu 2019.