9.34

Urugvaj

Torek, 26. 7. 2011, 9.34

Po očetu in dedu tudi Diego Forlan osvojil Copo

Urugvajski nogometaš Diego Forlan je dostojen naslednik družinske tradicije, saj je tako kot njegov oče in ded osvojil Copa Americo, južnoameriško nogometno prvenstvo.

Pomembno se je imenovati Forlan. Nogometni heroj Urugvaja in dvakratni strelec v finalu Cope, Diego Forlan, je gotovo v ponos svojim prednikom, saj je že tretji član družine, ki je domov prinesel cenjeni naslov.

’’Zelo sem srečen in ponosen nase. Pokal Copa Americe sta osvojila moj ded in moj oče, po 44 letih pa je to uspelo tudi meni. Z mojim imenom se zaključuje velika dinastija Forlanovih v južnoameriškem nogometu,’’ je navdušeno povedal Diego.

Furlanov ded po materini strani, Juan Carlos Cardoso, je kot selektor Urugvaja osvojil pokal leta 1967, njegov sin Pablo pa je na tekmovanju nastopil v finalu proti Argentini, ki so jo urugvajski reprezentanti premagali z 1:0 ter enajstič zapisali svoje ime v zgodovino tega prestižnega tekmovanja.