7 let, 12 mesecev

Diego Simeone Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak kazen

Nedelja, 24. 8. 2014, 13.44

Oblakovemu trenerju zaradi udarca sodnika kazen desetih tekem? (video)

Diegu Simeoneju, trenerju Atletica iz Madrida, grozi daljša kazen prepovedi vodenja španskega nogometnega prvaka in zmagovalca superpokala.

Argentinec je v petek na štadionu Vicente Calderon v 25. minuti zapustil cono za trenerje, dobil opomin ter potem protestiral in dvakrat po zatilju udaril četrtega sodnika.

Zato 44-letnemu Simeoneju grozi prepoved vodenja ekipe na desetih tekmah, kazen pa bo izrekla španska liga. Atleticu je v petek zmago z 1:0 proti mestnemu tekmecu Realu že v prvi minuti tekme zagotovil hrvaški reprezentant Mario Mandžukić. Prva tekma se je v torek na Santiagu Bernabeuu končala z neodločenim izidom 1:1. Za Atletico je bil to drugi španski superpokal v zgodovini, prvega je osvojil leta 1985.