9. 12. 2009,
9.15

Sreda, 9. 12. 2009, 9.15

Niang za šest tednov na prisilni počitek

Napadalec francoskega nogometnega prvoligaša Olimpique Marseilla, Mamadou Niang, ki se je poškodoval na torkovi tekmi lige prvakov proti Real Madridu (1:3), bo moral počivati vsaj šest tednov.

"Izgubil sem Mamadouja za več tednov. Ker ima poškodovano ključnico ali kost v rami, zato bo potrebno daljše okrevanje," je že takoj po tekmi dejal trener Olimpiquea, Didier Deschamps.

Mamadou Niang se je poškodoval v drugem polčasu tekme, ko je trčil z vratarjem Reala Ikerjem Casillasom. Za prekršek pa so gostitelji dobili tudi priložnost za strel z bele točke, a je niso izkoristili.

Sicer je Real v Marseillu v vodstvo že v peti minuti popeljal Cristiano Ronaldo, Lucho pa je hitro izenačil (11.). V drugem polčasu so spet povedli gosti prek Raula Albiola (60.), Lucho pa je imel malce zatem priložnost za novo izenačenje iz enajstmetrovke, a je Lucho Gonzalez zadel prečko. To je kaznoval Cristiano Ronaldo s svojim drugim golom na tekmi.

Olimpique Marseille je že končal nastope v ligi prvakov.