Četrtek, 3. 11. 2016, 6.00

Slovenski junak Bayerja razveselil tudi Angleže

Navijači Arsenala se zaradi Kevina Kampla šalijo na račun Tottenhama

Kevin Kampl | Foto Guliver/Getty Images

Gola Kevina Kampla za zmago Bayerja nad Tottenhamom v ligi prvakov (1:0) so se zelo razveselili tudi pri velikem mestnem tekmecu Londončanov v angleškem prvenstvu Arsenalu. Toliko bolj zato, ker ime in priimek slovenskega nogometaša zvenita nenavadno podobno enemu izmed njihovih junakov iz preteklosti.

Če kdo, potem Tottenhamu uspehov ne privoščijo pri njegovem mestnem tekmecu Arsenalu, pri katerem so se pred velikim nedeljskim severnolondonskim derbijem, ko bo v vlogi gostitelja Arsenal, toliko bolj razveselili dejstva, da je njihov največji tekmec nadaljeval niz neuspehov.

Tottenham, ki je zelo dobro začel sezono, zdaj namreč ni zmagal že pet tekem zapored v vseh tekmovanjih.

Za nameček je v sredo na kultnem Wembleyju, štadion Tottenhama White Hart Lane namreč prenavljajo, izgubil. Še bolj pa so se pristaši Arsenala razveselili dejstva, da je za poraz njihovega osovraženega tekmeca z edinim golom na tekmi poskrbel Kevin Kampl.

Kako je postal Kevin Camp(bell)

Ime in priimek slovenskega reprezentanta namreč predvsem ob izgovoru močno spominjata na njihovega junaka iz preteklosti, legendarnega napadalca Arsenala Kevina Campbella, ki je v rdečem dresu navduševal med letoma 1988 in 1995.

Z njimi je bil tudi angleški prvak in se leta 1994 veselil zmage v evropskem pokalu pokalnih zmagovalcev.

Kako navijači Tottenhama zbadajo pristaše Arsenala:

Po spletu je hitro zaokrožilo nekaj šal na ta račun, s katerimi so navijači Arsenala zbadali svojega tekmeca, ki ga na drugem mestu prvenstvene lestvice (imajo isto število točk kot vodili Manchester City) pričakujejo s tremi točkami naskoka.

Bil je najboljši na igrišču

Proslava gola v 65. minuti. | Foto: Guliverimage/Getty Images Proslava gola v 65. minuti. Foto: Guliverimage/Getty Images Kampl je bil po mnenju mnogih najboljši posameznik sredine tekme v Londonu.

Poleg gola, zanj prvega v tej sezoni lige prvakov, ki ga je dosegel v 65. minuti, je veliko pretekel in bil zelo natančen pri podajah.

Svoj cilj je našlo 72 odstotkov vseh podaj, ki jih je poslal proti soigralcem.

Na igrišču je prebil 85 minut, a moral nato ob pomoči zdravniškega osebja Bayerna zaradi poškodbe predčasno z igrišča.

Novic o tem, za kako hudo poškodbo gre, za zdaj še ni.

Se bo novembra lahko srečal s Srečkom Katancem?

Zanimivo bo videti, kaj bo o Kamplu na današnji novinarski konferenci, na kateri bo razkril imena nogometašev, na katere bo računal na novembrski tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 na Malti, povedal selektor Slovenije Srečko Katanec.

Z igrišča je odšepal pet minut pred koncem. Kako hudo se je poškodoval? | Foto: Guliverimage/Getty Images Z igrišča je odšepal pet minut pred koncem. Kako hudo se je poškodoval? Foto: Guliverimage/Getty Images Znano je, da Kampla na zadnjih dveh tekmah proti Slovaški in Angliji ni bilo, ker naj bi bil preutrujen, čeprav je pred zadnjo reprezentančno akcijo in po njej v klubu redno igral. Sledila so takšna in drugačna namigovanja.

Jasno je, da je bilo tudi nekaj nesoglasij s selektorjem, a prav naslednja reprezentančna akcija naj bi bila tista, na kateri naj bi jih zgladila.

Zdaj je vprašanje, kako huda je poškodba enega izmed najboljših slovenskih nogometašev zadnjih let in kaj sledi.