2. 11. 2016,
22.40

Thermometer Yellow 6,98

1

liga prvakov Andraž Šporar Jan Oblak Jan Oblak Miha Mevlja Atletico Madrid Real Madrid Barcelona Josep Guardiola Manchester City Kevin Kampl Benjamin Verbič Petar Stojanović Juventus Dinamo Zagreb Köbenhavn Bayer Leverkusen Rostov Bayern München Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Basel

Sreda, 2. 11. 2016, 22.40

LIGA PRVAKOV, SKUPINSKI DEL (4. KROG)

Kevin Kampl junak velike zmage Nemcev v Londonu

1

Kevin Kampl | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski reprezentant Kevin Kampl je veliki junak Bayerja Leverkusna. Zabil je gol za prvo zmago Nemcev v ligi prvakov v tej sezoni. Zadel je na kultnem štadionu Wembley v Londonu in poskrbel za poraz tamkajšnjega Tottenhama. Igrala sta tudi Petar Stojanović in Benjamin Verbič.

Po treh remijih na prvih treh tekmah je Bayer prišel do zlata vrednih točk v Londonu, kjer je zmagal z golom Kevina Kampla iz 65. minute. Slovenski reprezentant, ki ga ni bilo na oktobrskih tekmah proti Slovaški in Angliji, je bil na igrišču do 84. minute, ko je moral zaradi poškodbe predčasno zapustiti igrišče. Prav zanimivo bo videti, ali bo selektor Slovenije Srečko Katanec lahko računal nanj na novembrski tekmi proti Malti v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2018.

Nemci so zdaj s šestimi točkami na drugem mestu skupine E. Tottenham je tretji z dvema točkama manj. Na vrhu je Monaco, ki je tokrat zlahka premagal moskovski CSKA. Francozi imajo osem točk.

Nova točka Benjamina Verbiča, rdeč karton za Petra Stojanovića

Benjamin Verbič je s Köbenhavnom osvojil točko proti angleškemu prvaku. | Foto: Reuters Benjamin Verbič je s Köbenhavnom osvojil točko proti angleškemu prvaku. Foto: Reuters Dobro gre tudi Benjaminu Verbiču (igral je 83 minut) s Köbenhavnom v skupini G. Tokrat je doma remiziral brez zadetkov proti Leicester Cityju. Ta po devetih točkah, ki jih je osvojil v prvih treh krogih, prvič ni zmagal. Angleški prvaki so na prvem mestu z desetimi točkami, drugi je Porto, ki je tokrat doma premagal Club Brugge, s tremi manj, tretji je Köbenhavn s petimi točkami.

V skupini H je zagrebški Dinamo še četrtič izgubil. Tokrat je bil brez možnosti na gostovanju pri Sevilli, kjer je visoko izgubil. Tudi po zaslugi občasnega slovenskega reprezentanta Petra Stojanovića, ki je že v prvem polčasu prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča. Juventus je v isti skupini remiziral proti Lyonu z 1:1.

Šok za Real v Varšavi, kjer je spet zadel nekdanji napadalec Olimpije

V skupini F je tudi brez pomoči najboljšega strelca Pierra-Emericka Aubameyanga Borussia Dortmund premagala lizbonski Sporting in si zagotovila napredovanje. Veliko presenečenje se je zgodilo v Varšavi, kjer je Legia pred praznimi tribunami (njeni navijači so bili kaznovani) proti madridskemu Realu zaostajala z 0:2, a nato zabila tri gole in pet minut pred koncem tekme celo vodila. Goste je pred porazom rešil Hrvat Mateo Kovačić.

Spet se je med strelce vpisal napadalec Olimpije iz prejšnje sezone Miroslav Radović.

Jan Oblak je že v osmini finala

Jan Oblak je bil premagan prvič v ligi prvakov v tej sezoni. | Foto: Reuters Jan Oblak je bil premagan prvič v ligi prvakov v tej sezoni. Foto: Reuters V torek so bile tekme v preostalih štirih skupinah. Jan Oblak je z Atleticom Madridom še četrtič zmagal v skupini D. Na domačem štadionu je z golom Antoina Griezmanna v 94. minuti premagal Rostov, pri katerem je vso tekmo odigral Miha Mevlja, z 2:1. Finalisti pretekle sezone lige prvakov so si že zagotovili napredovanje. Bayern je z dvema goloma Roberta Lewandowskega z 2:1 zmagal v Eindhovnu pri PSV.

V skupini A je za Basel v zadnjih 21 minutah igral Andraž Šporar pri domačem porazu proti PSG. Arsenal je v isti skupini do novih točk prišel v Bolgariji, kjer je proti Ludogorcu nadoknadil zaostanek z 0:2. Zmagoviti gol za 3:2 je v izdihljajih tekme zabil nemški zvezdnik Mesut Özil, ki je poskrbel za pravcato mojstrovino.

Lionel Messi je zadel tudi v Manchestru, a se je na koncu zmage veselil Josep Guardiola s Cityjem. | Foto: Reuters Lionel Messi je zadel tudi v Manchestru, a se je na koncu zmage veselil Josep Guardiola s Cityjem. Foto: Reuters

Josep Guardiola se je maščeval

V uvodni tekmi večera sta v skupini B v Istanbulu remizirala Bešiktaš in Napoli. Benfica je bila doma boljša od kijevskega Dinama. V tej skupini se obeta še goreč boj za napredovanje.

V skupini C je bil derbi večera. Josep Guardiola se je z Manchester Cityjem Barceloni maščeval za boleč poraz izpred dveh tednov (0:4) in prišel do zmage s 3:1. Borussia Mönchengladbach in Celtic sta remizirala.