22.16

6 let, 7 mesecev

Thermometer Yellow 5,65

2

liga prvakov liga prvakov Jan Oblak Jan Oblak Miha Mevlja Petar Stojanović Benjamin Verbič Ažbe Jug Kevin Kampl Andraž Šporar

Sreda, 14. 9. 2016, 22.16

Liga prvakov, 1. krog

Real v zadnjih minutah dobil izgubljeno tekmo

2

Cristiano Ronaldo | Foto Reuters

Končan je prvi krog lige prvakov. V sredinem derbiju večera je Juventus remiziral s Sevillo. Le s točko se je moral po vodstvu z 2:0 zadovoljiti Kevin Kampl z Bayerjem, Petar Stojanović je z Dinamom visoko izgubil pri Lyonu, Benjamin Verbič, ki je za Köbenhaven zaigral v drugem polčasu, se je veselil velike točke na gostovanju v Portu. Real je v zadnjih minutah rezultat 0:1 pretvoril v 2:1 in premagal Sporting.

V sredo, ravno na dan, ko je predsednik NZS Aleksander Čeferin postal predsednik Uefe, je bilo aktivnih še nekaj klubov s slovenskimi nogometaši. Bayer Leverkusen s Kevinom Kamplom je v skupini E začel z remijem proti moskovskemu CSKA. Lekarnarji so že vodili z 2:0, za drugi zadetek je podal tudi slovenski vezist, na koncu pa so se morali zadovoljiti le s točko.

Benjamin Verbič je s Köbenhavnom prišel do točke v Portu. Slovenski reprezentant je v igro prišel v 69. minuti in danski ekipi, ki je imela tudi igralca manj, pomagal, da ugoden rezultat zadržijo do konca. Dinamo Zagreb je s Petrom Stojanovićem visoko izgubil v Lyonu.

Omenimo še tekmi v Madridu. Sporting, pri katerem 24-letni slovenski vratar Ažbe Jug ni prijavljen za nastope v evropskih tekmovanjih, je na Santiagu Bernabeu držal vodstvo in ko je že dišalo po veliki senzaciji, je v 89. minuti z izjemno izvedenim prostim strelom Real priključil Cristiano Ronaldo, za popoln preobrat pa je v peti minuti sodnikovega podaljška poskrbel Alvaro Morata.

Najvišjo zmago večera je poskrbela Borussia Dortmund, ki je Legio odpihnil s kar 6:0, Man City je 4:0 pomendral Borussio Mönchengladbach, zgodovinske zmage pa se je na gostovanju v Belgiji veseli tudi angleški prvak Leicester City.

Jan Oblak eden izmed junakov Atletica

Jan Oblak je v zadnjih sekundah prvega polčasa ubranil enajstmetrovko. | Foto: Guliverimage/Getty Images Jan Oblak je v zadnjih sekundah prvega polčasa ubranil enajstmetrovko. Foto: Guliverimage/Getty Images Atletico Madrid je v torek z Janom Oblakom prvo zmago v novi sezoni lige prvakov dosegel na Nizozemskem, kjer je z 1:0 premagal nekdanjega evropskega prvaka PSV. Madridčane je v 43. minuti v vodstvo popeljal Saul Niguez, v sodnikovem podaljšku pa so imeli domači priložnost, da s strelom z bele točke izenačijo, a je slovenski vratar strel Mehičana Andresa Guardada mojstrsko ubranil. V drugem polčasu se izid ni več spremenil

Slovenske barve je v torek zvečer zastopal še Miha Mevlja, novopečeni branilec ruskega podprvaka Rostova. Slovenski branilec in soigralci so na mino naleteli na Allianz Areni, kjer jih je razpoloženi Bayern odpihnil s kar 5:0. Basel je remiziral z Ludogorcem, Andraža Šporarja pa ni bilo niti na klopi švicarskega prvaka.

Odmevi po tekmah v Eindhovnu in Barceloni:

Barcelona stresla jezo nad Celtic, v Parizu brez zmagovalca

Neymar je bil eden izmed junakov visoke zmage Barcelone. Poleg zadetka je prispeval še štiri podaje.  | Foto: Guliverimage/Getty Images Neymar je bil eden izmed junakov visoke zmage Barcelone. Poleg zadetka je prispeval še štiri podaje. Foto: Guliverimage/Getty Images Barcelona, za mnoge (tudi stavne hiše) prvi favorit za osvojitev evropskega naslova, se je po šokantnem porazu proti Alavesu v španskem prvenstvu s 7:0 znesla nad škotskim prvakom Celticom. Sloviti južnoameriški trojček MSN (Messi, Neymar in Suarez) je sodeloval pri vseh sedmih zadetkih Kataloncev. Tri zadetke je dosegel Lionel Messi, dva Luis Suarez, po enega pa Neymar in Andres Iniesta, ki mu je podal Brazilec. Neymar je poleg zadetka zbral še štiri podaje.

Zanimivo tekmo smo spremljali tudi v Parizu, kjer je francoski prvak PSG, ki mu v tej sezoni ne gre, gostil Arsenal. Parižani so povedli že po 40 sekundah, ko je Davida Ospino premagal Edinson Cavani, v drugem polčasu pa so topničarji izenačili prek Alexisa Sancheza.