8 let, 5 mesecev

Real Madrid Barcelona

Sreda, 22. 8. 2012, 13.10

Na prvem El Clasicu sezone pet golov in zmaga Barcelone

Prvi El Clasico nove sezone je bil prva tekma španskega superpokala. Barcelona je madridski Real premagala s 3:2.

V prvem polčasu tekme ni bilo zadetkov, zato pa je za šok na štadionu Barcelone v 55. minuti poskrbel Cristiano Ronaldo, ki je po Özilovi podaji iz kota s strelom z glavo Real popeljal do vodstva z 1:0, a veselje nogometašev v belih dresih ni trajalo dolgo, že v 56. minuti je namreč za izenačenje poskrbel Pedro Rodriguez. V 70. minuti tekme je v kazenskem prostoru Reala Sergio Ramos podrl Andersa Iniesto, sodnik je pokazal na belo točko, s hladnokrvno izvedeno enajstmetrovko pa je Barcelono v vodstvo z 2:1 popeljal Lionel Messi. V 77. minuti je Iniesta po izvrstnem prodoru s podajo našel prostega Xavija Hernadeza, ki mu z neposredne bližine ni bilo težko premagati Casillasa. Madridčani so zaostajali že z 1:3. V 85. minuti si je obramba Barcelone privoščila spodrsljaj, Victor Valdez se je zapletel v preigravanje, Angel Di Maria pa je izkoristil nespretnost vratarja domačih in znižal zaostanek Reala na 2:3. To je bil tudi končni izid prvega El clasica sezone.