Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
1. 9. 2010,
13.12

Osveženo pred

8 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Sreda, 1. 9. 2010, 13.12

8 let

Man City brez konkurence, Barcelona zamenjala zvezdnika

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 2
Rekordni posel letošnjega prestopnega roka se je zgodil že pred meseci, presenetljivo pa je zanj poskrbela Barcelona, ki je zvabila Davida Villo. Po daljšem času je bil dejaven tudi AC Milan.

Letošnji prestopni rok ni bil kakšna nadgradnja minulega, ko je Real Madrid za rekordno vsoto (94 milijonov evrov) v svoje vrste zvabil Cristiana Ronalda in nato še Kakaja (65 milijonov evrov), a kljub temu je bilo nekaj zanimivih in odmevnih dogodkov.

Barcelona "okrepila" Milan

Za vrhunec poletja je poskrbela Barcelona, ki je skušala lanski (neuspešni) rekordni nakup Zlatana Ibrahimovića popraviti z Davidom Villo za 40 milijonov evrov. To je bil obenem najbogatejši prestop tega poletja in skupno 18. najdražji doslej.

Zato pa je zanimivo, na kakšen način so španski prvaki ostali brez Ibrahimovića. Šveda je namreč na posodo zvabil AC Milan, sicer mestni tekmec njegovega nekdanjega kluba pred odhodom v katalonsko prestolnico, Interja. Milan, ki pod vodstvom Silvia Berlusconija ne velja za kakšnega razsipneža je glede na svoje vložke uspel zvabiti dve veliki imeni, saj je za okrog 18 milijonov evrov Manchester Cityja prišel še Robinho.

Za Brazilca pa je ta z arabskimi milijoni obogaten klub pred leti Real Madridu odštel kar 43 milijonov evrov. Sedaj se poraja vprašanje, kako bo Milan uspel funkcionirati z znano morda celo najbolj muhastimi zvezdniki, saj je treba zraven dodati tudi Ronaldinha in Pata.

Arabci ne poznajo meja

Med največje zapravljivce sodi kdo drug kot Manchester City, ki je letos zapravil kar 145,4 milijonov evrov. Od tega si lastijo najdražje prestope od drugega do četrtega mesta. Sinje modrim na tej lestvici zapravljivcev sledi madridski Real, ki je po prihodu Josea Mourinha tokrat pozornost namesto v največje zvezde preusmeril v bodoče zvezde. Med njimi najbolj prednjačijo nemška reprezentanta Mesut Özil in Sami Khedira ter Argentinec Angel Di Maria. Med temi klubi velja omeniti tudi dejavnosti pri Juventusu, kjer so po razočaranju v minuli sezono poskrbeli za številne nove obraze in se s 56 milijoni zapravljenih evrov zavihtela na četrto mesto.

Davida "obogatila" Valencio

Največji zaslužkar je ob tem seveda postala Valencia, ki je ostala brez Davida Ville in njegovega soimenjaka Silve, a zato prejela kar 75 milijonov evrov. Presenetljivo drugi je Inter, ki je vedno kotiral za vrh med zapravljivci. Aktualni evropski prvaki so to poletje na veliko služili po zaslugi številnih lovorik, ob tem pa jih je zapustil tudi kontroverzni Mario Balotelli.

Med novinci velja omeniti zgolj obetavnega Brazilca Coutinha. Podobno je bilo tudi pri Chelseaju, ki je Joea Cola prepustil Liverpoolu in kupil Ramiresa, Manchester Unitede pa je največjo pridobitev našel v Mehičanu Javierju Hernandezu.

Med pomembne prestope velja postaviti še selitev Javierja Mascherana iz Liverpoola k Barceloni, Milan sta za Schalke oziroma Romo zamenjala Klaas-Jan Huntelaar in Marco Borriello. Za nemški klub bo odslej igral tudi dolgoletni kapetan Real Madrida Raul, presenečenje letošnjega SP v JAR Asamoah Gyan je odšel k Sunderlandu, v Franciji je najbolj odmeval prestop Yoanna Gourcuffa Bordeauxa v Lyon.

Očitno je, da klubi razen redkih jem, tokrat niso tako razsipno zapravljali, največji zapravljivci pa so v Angliji, kjer so zapravili za okrepitve skupno 379,6 milijonov evrov, sledijo Italijani z 265 milijoni, Španci z 234,7 milijoni, četrti pa so Nemci z 140,9 milijoni evrov.

Ne spreglejte