12.25

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Kurtić še tretjič praznih rok, Birsa debitiral za Milan

V največjem derbiju italijanskega nogometa sta Inter in branilec naslova Juventus remizirala. Samir Handanović je Milančanom pomagal do točke. Fiorentina je doma brez Josipa Iličića remizirala.

V prvem polčasu derbija med Interjem in Juventusom v Milanu nismo videli gola, potem pa je v 73. minuti za vodstvo domačih zadel Ricky Alvarez. Vodstvo Interja ni trajalo dolgo, saj je že dve minuti pozneje Arturo Vidal poravnal izid in poskrbel, da je Samir Handanović prekinil pet tekem trajajoči niz nepremaganosti. Ljubljančan, ki je seveda branil vso tekmo, se je izkazal z nekaj posredovanji.

Milan je gostoval pri Torinu. Pri gostih je največ zanimanja požel povratnik v Milano Kaka, ki je, prvič, odkar se je vrnil, oblekel rdeče-črni dres. Za Slovence je bil bolj zanimiv podatek, da je prvič za Milan igral Valter Birsa, ki je na igrišče vstopil 20 minut pred koncem, ko je njegova ekipa zaostajala z 0:1. Slovenski reprezentant je bil večinoma neopazen.

V nedeljo je bilo na delu veliko klubov, pri katerih si kruh služijo slovenski nogometaši. Fiorentina je gostila Cagliari, a Josipa Iličića ni bilo niti na klopi Firenčanov, ki so remizirali z 1:1. Sassuolo je gostoval pri Hellasu v Veroni in izgubil še tretjič zapored, tokrat z 0:2. Jasmin Kurtić je za goste igral od prve do zadnje minute. Poraz je doživel tudi Chievo, ki je z 0:3 klonil v gosteh pri Laziu. Boštjan Cesar je za goste igral od prve do zadnje minute. Dejan Lazarević je bil na klopi, a spet ni dobil priložnosti za igro. Bologna je brez poškodovanega Reneja Krhina remizirala z 1:1 v gosteh pri Udineseju.