Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
16. 10. 2009,
19.12

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 16. 10. 2009, 19.12

9 let, 2 meseca

Karič: Take tekme so vedno nepredvidljive

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Nogometaši Luke Koper bodo v 13. krogu PrveLige poskušali obdržati zavidljiv niz neporaženosti. Bodo Koprčani uspešni tudi v primorskem derbiju na dvoboju proti Novogoričanom?

Koprska zasedba se je na prvenstveni premor odpravila z novo, že deveto zmago v tej sezoni. V minulem krogu so bili koprska žrtev nogometaši Interblocka, katerih usodo je na štadionu ŽAK zapečatil Dalibor Radujko. "Ta tekma je pokazala, da smo se še bolj utrdili na lestvici, kjer vodimo in to nadaljujemo iz tekme v tekmo. V Ljubljano smo prišli zmagat in na igrišču smo dali svoj maksimum. Imeli smo dovolj priložnosti, predvsem v prvem polčasu, da dosežemo gol, na koncu pa smo mrežo zatresli enkrat in vknjižili vse tri točke. Vsekakor smo lahko zadovoljni pred primorskim derbijem," je o dvoboju v slovenski prestolnici za Sportal povedal Amir Karič.

Prvi proti zadnjemu

Po reprezentančnih akcijah, ko so bile vse oči uprte v slovensko člansko izbrano vrsto, se bo konec tedna nadaljeval prvoligaški ples. Koprčani bodo pričakali zadnjeuvrščeno ekipo HiT Gorice. Kljub sila slabemu položaju slednje na lestvici, se v koprskem taboru zavedajo, da jih ne čaka ravno lahka naloga. "To bo težka tekma, ne glede na razmerja moči na lestvici. Take tekme so vedno nepredvidljive in na tako srečanje moraš iti 120-odstotno, če hočeš doseči želen rezultat. Če bomo igrali tako kot v prvem polčasu proti Interblocku, lahko zmagamo, posledično pa lahko povišamo prednost pred zasledovalci," je pred srečanjem razmišljal koprski branilec in pri štirikratnih državnih prvakih izpostavil: "Imajo dva izredna napadalca, kot sta Etien Velikonja in Milan Osterc ter še Enesa Demirovića, ki zna fenomenalno podati žogo. Torej, če bodo ti trije igrali, bomo prav njim posvetili največ pozornosti."

Kaj je ključ koprskega uspeha?

V tej sezoni sta se koprska in novogoriška zasedba spopadli enkrat, dvoboj v slovenskem Las Vegasu pa je po zaslugi Nebojše Kovačeviča in Mirana Pavlina - za "vrtnice" je bil natančen Milan Osterc - pripadel gostom. Se bodo Novogoričani v soboto "kanarčkom" poskušali oddolžiti za omenjeni poraz? "Vsekakor bodo v Kopru poskušali zmagati. Opaziti je, da ima HiT Gorica določene probleme, ampak tega v zadnjem času več ne kaže na igrišču. Slej ko prej se jim bo obrnilo, saj iz tekme v tekmo igrajo bolje, čeprav jim šepa še rezultat. Verjamem pa, da se jim bo odprlo in bodo začeli zmagovati. Zato nas čaka težko delo in upam, da ga bomo uspešno opravili," priznava 35-letni izkušeni igralec, ki je razkril koprsko skrivnost do uspeha: "Fenomenalna garderoba, saj spoštujemo drug drugega. Resnično smo velika in prava 'klapa'. Mislim, da je prav to glavni razlog za naše dobre igre in za vodilni položaj na lestvici. Menim, da s tem nadomestimo vse pomanjkljivosti, ki jih imamo."

Z ekipami pri dnu imajo težave

Dvoboj vodilnih in zadnjih Primorcev bo zanimiv tudi zaradi dejstva, da je med ekipama kar 22 točk razlike. Bo letos odličnim Koprčanom zaradi tega lažje ali morda celo težje? "To bo za nas težje delo, saj imamo z ekipami, ki so pri dnu, težave. Primer je tekma z Labodom Dravo, ko smo imeli nekaj lepih priložnosti, a nismo znali doseči zadetka. Vsekakor pa je vse odvisno od naših glav in kako bomo reagirali na to. Menim, da smo dovolj profesionalni in če bo vse tako, kot mora biti, pozitivni izid ne more izostati," je pogovor zaključil eden glavnih členov Okčičevega mozaika.

Kovačevič s tribune

Strateg dvakratnih pokalnih prvakov Nedžad Okčič proti HiT Gorici ne more računati na kaznovanega 32-letnega Kovačeviča, ki si bo srečanje proti nekdanji ekipi ogledal s tribune. Manjkala bosta tudi Andraž Struna in Ermin Hasič, ki sta še poškodovana. V ekipo se po lažji poškodbi hrbta vrača Saša Božičič, po odsluženi kazni – izpustil je tri srečanja – pa tudi Kristjan Polovanec.

Ne spreglejte