1. 4. 2010,
9.15

Četrtek, 1. 4. 2010, 9.15

Ibrahimović: Napredovali bomo v polfinale

Po sredini prvi tekmi četrtfinala nogometne lige prvakov med Arsenalom in Barcelono v Londonu, ki se je končala z remijem 2:2, so zadovoljni v obeh taborih. Oboji upajo in verjamejo v polfinale.

Barcelona je v Londonu vodila že z 2:0, oba gola je zabil Zlatan Ibrahimović, a se morala ob koncu sprijazniti z remijem z 2:2, s čimer pa so njeni zvezdniki zadovoljni.

''Škoda, da smo v zadnjih 20 minutah prejeli dva gola. Iztržili smo dober rezultat, a nam je vsem skupaj jasno, da bi bilo lahko še veliko bolje. Sem pa zelo vesel, da sem zabil dva gola, čeprav bi bilo veliko lepše, če bi ob tem še zmagali. Vseeno pa smo lahko zadovoljni. Remi z 2:2 v gosteh proti Arsenalu ni slab rezultat. Še 90 minut nas loči od uvrstitve v polfinale. Mislim, da nam bo uspelo in bomo napredovali,'' je po tekmi dejal švedski zvezdnik in dodal: ''Zagotovo pa nič še ni odločenega. Na Nou Campu bo še zelo zanimivo. A mislim, da smo v prednosti. Moramo biti samozavestni in dokazati, da smo boljši od Londončanov.''

Bil je poseben trenutek

V gostujočih vrstah je bila sredina tekma posebna za Thierryja Henryja, ki se je k Arsenalu, za katerega je igral od leta 1999 do 2007 in je njegov najboljši strelec v zgodovini, vrnil prvič po prestopu v Barcelono leta 2007. Ko je v drugem polčasu prišel na igrišče namesto dvakratnega strelca Ibrahimovića, so ga navijači toplo pozdravili. ''To je bil zame prav poseben trenutek. Tukaj sem igral osem let in pri srcu mi je bilo zelo toplo. Navijači so mi pripravili res lep sprejem,'' je dejal izkušeni francoski napadalec in nekaj besed namenil tudi poteku tekme. ''Bila je zelo čudna. Začeli smo odlično, a nismo zabili gola, nato pa prišli do kar dveh in vodili z 2:0. A to vseeno ni bilo dovolj. Škoda, da smo prejeli dva gola, a vseeno je tudi ta izid, ki smo ga dosegli, zelo ugoden. Remi z 2:2 v gosteh v evropskih tekmovanjih je vselej dober rezultat. Pred povratno tekmo smo v prednosti,'' je dejal 32-letni napadalec.

Nič še ni odločenega

Z izidom je moral biti po zadnjem sodnikovem žvižgu zadovoljen tudi domači trener.

''Za nami je izjemno težka tekma, v kateri je Barcelona dokazala, zakaj je tako dobra, kot je. V prvih 20 minutah smo bili povsem nadigrani. Lahko bi prejeli tudi tri zadetke, a nas je k sreči reševal vratar. Nato smo se pobrali, a prejeli dva poceni gola. Toda kljub zaostanku se nismo predali in prišli do izenačenja. Glede na potek tekme moramo biti zadovoljni s tekm, kar smo dosegli,'' je povedal Arsene Wenger in dodal: ''V Barceloni bomo morali biti bolj pazljivi in nasprotniku ne bomo smeli tako zlahka prepuščati žogo. Morali bomo biti bolj zbrani in verjamem, da tudi bomo. Nič še ni odločenega. V Barcelono se gremo boriti.''

Podobnega mnenja je tudi branilec Londončanov Thomas Vermaelen. ''Po zaostanku z 0:2 smo se dobro vrnili v igro. Dokazali smo, da smo močna ekipa, ki se nikoli ne preda. Barcelona je igrala zelo dobro in lahko smo zadovoljni s tem, kar smo dosegli. Res je, da izid 2:2 pred domačimi navijači ni nikoli dober, a vseeno moramo biti zadovoljni glede na potek tekme,'' je dejal belgijski reprezentant in nadaljeval: ''V Barceloni se lahko zgodi marsikaj. Morali bomo igrati bolje, kot smo v Londonu, to nam je jasno. Predvsem na sredini igrišča smo Kataloncem prepuščali preveč prostora. Ne zato, ker bi nasprotnika preveč spoštovali, pač pa preprosto nismo igrali tako, kot bi morali. Prepričan sem, da bo na drugi tekmi povsem drugače.''

Ekipi bosta zdesetkani

Obe ekipi bosta na povratni tekmi oslabljeni. Pri Barceloni zaradi kazni s prve tekme ne bo para branilcev, ki ga tvorita kapetan Carles Puyol in Gerard Pique, pri Arsenalu pa zagotovo ne bo poškodovanega (in tudi kaznovanega) kapetana Cesca Fabregasa, kot tudi poškodovanega branilca Williama Gallasa, medtem ko usoda ruskega zvezdnika Andreja Aršavina, ki je sredino tekmo šepajoč zapustil v prvem polčasu, še ni znana.