11.16

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 7. 2010, 11.16

Hiter konec evropskih sanj Olimpije

Olimpija je v prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Domžalah izgubila proti Širokemu Brijegu z 0:2.

Olimpija je prvič po sedmih letih spet nastopila v Evropi, žal pa se ni najbolj izkazala in že po prvi tekmi praktično izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. Čeprav je v domačih vrstah od prve minute zaigral kapetan Sebastjan Cimerotič, ki je okreval po dolgotrajni poškodbi, je Olimpija izgubila z 0:2. Prvi gol je prejela tik pred koncem prvega dela igre, ko je za goste zadel Brazilec Wagner Lago, drugega pa v 67. minuti, ko je Blaž Božič zabil avtogol. Povratna tekma bo čez teden dni v Širokem Brijegu.