26. 2. 2023,
22.38

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,06

Lionel Messi Lionel Messi Kylian Mbappe Kylian Mbappe Angers Miha Blažič Marseille PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 26. 2. 2023, 22.38

Francosko prvenstvo, 25. krog

Mbappe in Messi zatrla sanje Marseilla

PSG Marseille Kylian Mbappe | Kylian Mbappe je zabil za 1:0, kmalu je sledil še gol Lionela Messija. | Foto Reuters

Kylian Mbappe je zabil za 1:0, kmalu je sledil še gol Lionela Messija.

V Franciji je bil vrhunec prvoligaškega dogajanja v nedeljo zvečer, ko sta na Velodromu igrala Marseille in PSG. Izbranci Igorja Tudorja so za branilci naslov zaostajali za pet točk. Ko sta se velikana francoskega nogometa nedavno pomerila v Marseillu v pokalu, je zmaga ostala doma (2:1). Tako so upali, da se PSG-ju približajo še v ligi. A so izgubili z 0:3 in Parižani zdaj vodijo za osem točk.

Mikaela Shiffrin
Sportal Messi med nominiranci za nagrado laureus

V nedeljo je francosko prvenstvo dočakalo svoj praznik. Na Velodromu je stiskalo pesti 65 tisoč vročekrvnih in strastnih navijačev, Marseille je skušal z njihovo pomočjo še drugič v tem mesecu premagati PSG (v pokalu je zmagal z 2:1) in se mu v prvenstvu približati na vsega dve točki zaostanka. Za goste ne mogel nastopiti Neymar.

Na jugu Francije so oživele sanje o naslovu prvaka. Marseille je bil nazadnje najboljši v Franciji leta 2010, ko je bil njegov trener še zdajšnji selektor Didier Deschamps. PSG je po prihodu katarskega kapitala postal nesporni vladar francoskih zelenic, v zadnjem desetletju je bil prvak kar osemkrat. A je derbi 25. kroga zatrl sanje Marseilla.

Lionel Messi | Foto: Reuters Lionel Messi Foto: Reuters Drugo tekmo zapovrstjo sta se med strelce vpisala Kylian Mbappe in Leo Messi, prvi je dosegel gola v 25. in 55. minuti, drugi je bil natančen v 29. minuti, to je bil njegov 700. zadetek na klubski ravni. Mejnik je sicer dosegel tudi Mbappe, saj je zdaj pri 200 zadetkih v dresu PSG, s čimer se je na večni klubski lestvici na vrhu izenačil z Edinsonom Cavanijem. Argentinec je pri tem prispeval še dve podaji, zdaj je z 12 asistencami najboljši v tem elementu v ligi. Pri golih pa prednjači prav Mbappe s 17.

Boleč poraz je zabeležil tretjeuvrščeni Monaco. Na domačem igrišču je izgubil sosedski derbi proti Nici in to kar z 0:3. Vse je bilo praktično rešeno v prvem polčasu, v katerem so padli vsi goli, dva je prispeval Terem Moffi, enega pa Kephren Thuram-Ulien

Vse slabše kaže Angersu slovenskega nogometaša Mihe Blažiča. Z desetimi točkami je trdno na zadnjem mestu, od tega kroga je razlika do predzadnjega še večja. Ajaccio je z 2:1 premagal Troyes in mu tudi prepustil predzadnje mesto na lestvici, Angers za njim zaostaja devet točk. Pomembno zmago v boju za obstanek je vknjižil tudi Auxerre, z 1:0 je v gosteh premagal Lorient.