16.48

Bayern Real Madrid Tottenham AC Milan

Torek, 4. 8. 2015, 16.48

Finalni dvoboj titanov v zadnjih minutah dobil Bayern

V finalu močnega turnirja imenovanega Audi pokal je domači Bayern na Allianz Areni z 1:0 premagal madridski Real. V mini finalu je Tottenham premagal Milan.

Vse je že kazalo, da v finalu ne bomo dobili zmagovalca po rednem delu, ko je v 88. minuti Douglas Costa z desnega krila lepo podal žogo v sredino, kjer se je pred vratarjem Reala Keylorjem Navasom sam znašel Robert Lewandowski, podstavil nogo in žogo spravil v mrežo španskega velikana. Bayern je tako še tretjič osvojil prestižni turnir, eno zmago pa ima Barcelona.

V tekmi za tretje mesto je Tottenham z 2:0 premagal AC Milan. Mrežo Italijanov sta razparala Nacer Chadli in Thomas Carroll.

Brez težeav za favorita

V prvem polfinalnem obračunu je Real, ki je igral brez poškodovanih Cristiana Ronalda in Karima Benzemaja, z 2:0 premagal Tottenham. Mrežo Londončanov je v prvem polčasu načel James Rodriguez, končni izid pa je deset minut pred koncem tekme s samostojno akcijo odločil nekadnji Spurs, Gareth Bale.

V drugem obračunu torkovega dne je domači Bayern brez težav premagal Milan. Enosmerni promet so zadetki začinili Juan Bernat, Mario Götze, zadnji zadetek na tekmi pa je z neverjetnim volejem zabil Robert Lewandowski.