9.22

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 24. 7. 2008, 9.22

Crvena zvezda na kolenih v Celju

Nekdanji evropski klubski prvaki iz Beograda so se med pripravami v Sloveniji ustavili tudi v Celju in odigrali prijateljsko tekmo s celjskim prvoligašem. Stojanovičeva četa je zmagala s 3:2.

Okrog tisoč gledalcev, ki se je v sredo zvečer zbralo na tribunah Arene Petrol, je v nekoliko vetrovnem vremenu spremljalo zanimivo prijateljsko srečanje. Slednje je postreglo s petimi zadetki ter številnimi priložnostmi na obeh straneh, ''prestižna'' zmaga pa je ostala doma. Trener Celjanov Slaviša Stojanoviča, ki sicer stiska pesti za največjega športnega tekmeca beograjskih ''rdeče-belih'', je ''poslal v ogenj'' najmočnejšo postavo, ki je že po slabi tretjini tekme priborila lepo vodstvo z 2:0. Od prve minute so za gostitelje zaigrali Mujčinovič, Kačičnik, Kelhar, Bulajič, Močič, Korun, Gobec, Štraus, Biščan, Urbanč in Travner, v nadaljevanju pa je stopilo na igrišče še deset novih igralcev. Gosti iz srbske prestolnice so v končnici prvega polčasa znižali rezultat, nato pa po zaslugi Brazilca Edgarja da Sillve v 51. minuti še izenačili. Končni rezultat in zmago domačih je postavil kanadski branilec Dejan Jaković (rojen v Karlovcu), ki je po predložku novopečenega člana Celjanov Rajka Repa nesrečno preusmeril žogo in premagal lastnega vratarja.