21.02

8 let, 5 mesecev

Sobota, 24. 1. 2009, 21.02

Celjani remizirali s Folinjem

Nogometaši MIK CM Celja so v Folinju odigrali prvo prijateljsko tekmo na Apeninskem polotoku in remizirali.

Proti tamkajšnjemu moštvu so 'Grofje' igrali dobro, si v prvem delu dovobja ustvarili nekaj priložnosti, vendar člani italijanskega C ligaša so se veselili vodilnega zadetka. Dosegli so ga v 10. minuti prvega polčasa. Celjani so bili nato podjetnejši, vendar mreže gostiteljev niso zatresli.

V drugem polčasu je bil že ob prvem stiku Argentinca Lisandra Sacripantija izid poravnan na 1:1. Stojanovičevi izbranci so si nato priigrali še vsaj tri izjemne priložnosti, vendar do izteka 90. minute se rezultat ni spremenil. Napadalec celjskega moštva Janez Perme je na tekmi prejel hud udarec v glavo, po pregledu v bolnišnici pa so mu zdravniki svetovali 'naložili' nekaj dni počitka.

Srečanje so od prve minute začeli Šeliga, Kelhar, Kačičnik, Šarič, Gobec, Korun, Biščan, Štraus, Anđelkovič, Perme, Lovrečič, v nadaljevanju pa so vstopili še Travner, Močič, Sacripanti, Dinyuy, Urbanč, Bakarič, Pranjič.