Alžirija afriški pokal narodov Afriško Prvenstvo

Torek, 11. 1. 2022, 22.31

AFRIŠKO PRVENSTVO 2021 (3. DAN)

Nigerija dobila derbi z Egiptom, Alžirija zgolj z remijem

Nigerija : Egipt, Mohamed Salah | Mohamed Salah je z Egiptom doživel prvi poraz. | Foto Guliverimage

Mohamed Salah je z Egiptom doživel prvi poraz.

Potem ko so branilci naslova prvaka Afrike, nogometaši Alžirije, v uvodnem nastopu na 33. prvenstvu črne celine v Kamerunu zgolj remizirali 0:0 s Sierro Leone, so po mnenju mnogih prvi favoriti tekmovanja Nigerijci v derbiju 1. kroga premagali Egipt z 1:0.

Trikratni prvaki Afrike, zasedba 'super eagles', ki je v devetnajstih nastopih na afriškem prvenstvu petnajstkrat prišla vsaj do polfinala, je zmagala z zadetkom člana angleškega Leicester Cityja Kelechi Iheanacho v 30. minuti. Slednji je bil hkrati izbran za igralca tekme, saj je v svoji senci pustil zvezdnika Egipta, Mohameda Salaha iz Liverpoola in Riyada Mahreza iz Manchester Ciytja.

Za Egipt, ki je s sedmimi naslovi rekorder afriških prvenstev, je bil to prvi poraz po uspešnih kvalifikacijah za prvenstvo 2022 v Kamerunu in svetovno prvenstvo konec leta v Katarju. V dvanajstih nastopih je zabeležil sedem zmag in pet neodločenih izidov.

Alžirija, ki bo do 6. februarja branila naslov iz 2019, je razočarala v uvodnem nastopu. Proti ekipi Sierra Leone, ki na lestvici Fifa zaseda 108. mesto, je iztržila zgolj remi brez zadetkov.

Alžirci so za uvod vknjižili remi. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Alžirci so za uvod vknjižili remi. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kljub razočaranju je Alžirija podaljšala niz tekem brez poraza. Trenutno je pri številki 35, kar je le dve tekmi manj od svetovnega rekorda, ki ga od lani držijo evropski prvaki Italijani.

V skupini E sta še Slonokoščena obala in Ekvatorialna Gvineja, ki bosta uvodno tekmo igrali v sredo.

V drugi tekmi v skupini D, v kateri sta Nigerija in Egipt, sta se Sudan in Gvineja-Bissau prav tako razšla brez zadetkov. Nogometaši Gvineje-Bissau so v 82. minuti zapravili izjemno priložnost, da bi v tretjem nastopu na afriškem prvenstvu zabeležili prvo zmago.

Judilson Mamadu Tuncara Gomes 'Pele', član francoskega Monaca, je zastreljal enajstmetrovko, Piqueti pa je odbito žogo iz neposredne bližine poslal v prečnik.