8. 8. 2015,
9.19

angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Arsenal Liverpool Manchester City Jürgen Klopp Tottenham

Sobota, 8. 8. 2015, 9.19

Arsenal ustavil pravljico Leicester Cityja, v boj za naslov tudi Tottenham

V 26. krogu premier league je Arsenal z golom tik pred koncem tekme premagal Leicester City z 2:1. Tottenham je zmagal v gosteh pri Manchester Cityju.

Vodilni Leicester City je v gosteh pri Arsenalu po polčasu celo vodil, v zadnji minuti prvega dela igre je z enajstmetrovke senzacionalne goste, ki so še vedno vodilni na lestvici, v vodstvo popeljal najboljši strelec lige Jamie Vardy. V drugem polčasu je šlo za Leicester City vse navzdol od 54. minute naprej, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Danny Simpson. Potem so Londončani prek Thea Walcotta v 70. minuti najprej izenačili, v 95. minuti pa je Danny Welbeck poskrbel za veliko zmago topničarjev, ki so se Leicester Cityju zdaj približali na dve točki zaostanka in se spet vrnili v boj za naslov.

Poleg obračuna v Londonu je veliko zanimanja požel tudi tisti v Manchestru. Na Etihadu je zmagal Tottenham, uspešen je bil še petič zapored, in jasno najavil kandidaturo za naslov. Za prvim mestom, tako kot Arsenal, zdaj zaostaja za dve točki.