6. 2. 2010,
20.21

Sobota, 6. 2. 2010, 20.21

Zmaji spet korak dlje od zaključnega turnirja

Košarkarji Uniona Olimpije so v 20. krogu lige NLB izgubili z Radničkim s 70:74 (23:19, 34:33, 50:48).

Košarkarji Uniona Olimpije so znova naredili velik korak nazaj na poti do zaključnega turnirja. V Kragujevcu so izgubili peto tekmo v zadnjih osmih nastopih, tako da šest srečanj pred koncem rednega dela potrebujejo že manjši čudež za preboj do četrtega mesta na lestvici.

Varovanci trenerja Jureta Zdovca bodo tako očitno pogoreli še na drugi fronti po velikem neuspehu v evroligi. Poraz z Radničkim, ki je imel pred to tekmo tri zaporedne poraze, bo verjetno ključen v boju za F4, saj Ljubljančane v preostalih tekmah čakajo trije zahtevni tekmeci (Partizan, Cibona, Hemofarm) in trije nekoliko manj neugodni (Cedevita, Helios, Široki Brijeg).

Odločitev o zmagovalcu na sila izenačeni tekmi je padla v zadnji četrtini. Do tedaj so bili zelenobeli tisti, ki so narekovali ritem igre, nato pa so se stvari hitro obrnile. Union Olimpija je v 32. minuti vodila s 55:51, v naslednjih petih minutah pa je zmogla vsega en koš proti petnajstim domačih igralcev. Ti so se tako prebili do vodstva 66:57, ki ga v zaključku tekme niso izpustili iz rok.

Union Olimpija bo v nedeljo, 14. februarja, gostila zasedbo Cedevite.