14.04

Union Olimpija Krka Tajfun Zlatorog Rogaška

Sreda, 22. 4. 2015, 14.04

Olimpija v tretje le premagala Zlatorog, Krka v izdihljajih potrdila prvo mesto

V 8. krogu lige za prvaka je Krka s 75:70 v gosteh premagala Šenčur, Olimpija pa je prvič v sezoni na kolena spravila Zlatorog. Zmaji so slavili z 82:60. V bojz za četrtfinale je Helios ugnal Šenčur.

Krka je po dobljenem derbiju prvo mesto potrdila na gostovanju pri Rogaški, kjer je do zmage prišla v zadnjih sekundah tekme. Novomeščani so ob polčasu vodili za 12 točk, a so se jim po tretji četrtini gostitelji približali le na točko zaostanka, vendar so Krkaši v dramatični končnici uspeli zadržati prednost in ob koncu slavili s petimi točkami.

Košarkarji Olimpije so se po porazu na derbiju v Novem mestu pomerili še z enim neugodnim nasprotnikom. V Stožicah so gostili Zlatorog, ki ga pred večerno tekmo v tej sezoni še niso premagali – Zlatorog je zmagal v polfinalu pokala in na prvi tekmi lige za prvaka -, a tokrat so Ljubljančani le našli recept za goste in jih premagali z 82:60.

Grosupeljčani, ki na lestvici za prvaka zasedajo šesto mesto, so s 63:57 premagali tretji Tajfun.

V boju za četrtfinale so košarkarji vodilnega Heliosa v gosteh premagali Šenčur.