10. 12. 2013,
14.10

Torek, 10. 12. 2013, 14.10

Olimpija navdušila tudi proti Ulmu in zasedla prvo mesto

Košarkarji Uniona Olimpije so v predzadnjem krogu uvodnega dela EuroCupa v derbiju skupine premagali Ulm in se utrdili na vrhu lestvice.

Union Olimpija je po zmagi v Valencii premagala tudi Ulm in zasedla prvo mesto v skupini C, ki pa ga bodo skušali potrditi z zmago v Parizu. Večji del prvega polčasa so košarkarji Olimpije zaostajali, v drugem polčasu pa spet navdušili in prepričljivo opravili nalogo.

Alba iz Berlina si je na gostovanju pri francoskem Gravelinesu brez pomoči Uroša Slokarja priborila vodilno mesto v skupini D. Primož Brezec je dosegel 10 točk ob porazu Nižnija proti turški Ankari (87:92). Aleksandar Ćapin ni sodeloval ob porazu Budućnosti pri madžarski Albi (80:82). Spet se je izkazal Klemen Prepelič, ki je k zmagi Banvita proti Maccabiju iz Faife (95:76) prispeval 12 točk. Trener Zoran Martič pa je MZT drugič vodil na evropski tekmi, tokrat je bil njegov klub poražen (69:84) v Estoniji pri Kalev Tallinnu.