8 let, 1 mesec

Nedelja, 6. 1. 2008, 8.52

Nachbar pomagal "sklatili" Atlanta Hawkse

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo odigranih pet dvobojev. Od treh Slovencev na parketu se je najbolje odrezal Boštjan Nachbar.

Boštjan Nachbar je imel odličen večer. Za zmago New Jerseya nad Atlanto je v 28 minutah dosegel 16 točk. Edini od Slovencev se je veselil zmage. Beno Udrih je pri porazu Sacramenta proti Chicagu igral kar 38 minut in dosegel 13 točk. Primož Brezec za Detroit ni imel vidne vloge, njegovo moštvo, pa je izgubilo z Bostonom.

Veliki malček, kot pravijo Glenu Davisu, je ponovno dokazal, da je kot novinec, na naboru pred sezono je bil izbran kot drugi, izjemno zrel košarkar. V zadnji četrtini je dosegel kar 16 od svojih 20 točk in zagotovil zmago Keltom, ki so se tako Pistonsem oddolžili za poraz 19. decembra. Odtlej nobena izmed teh dveh ekip ni izgubila, Boston ima sedaj devet zaporednih zmag, niz enajstih Detroita pa se je končal. "Počutim se res izjemno, saj imam kar nekaj zaslug za zmago," ni hotel kazati skromnosti Glen Davis. Pred njegovim "izbruhom" je ekipo v napadu vodil izkušeni Paul Pierce. Davis je metal 8:10 iz igre in 4:4 proste mete, ter s tem povsem zasenčil zvezdniški trio Pierce - Kevin Garnett - Ray Allen. Ti so v zadnjih šestih minutah skupaj zbrali le dve točki, Davis pa deset.

Kitajski zvezdnik Yao Ming je bil s 30 točkami najzaslužnejši, da so Rocketsi zmagali devetič zapored, 18 točk in 22 skokov Zacha Randolpha pa ni prekinilo serije sedmih zaporednih porazov Knicksov. Jason Kidd je za Netse dosegel deveti trojni dvojček v sezoni (10 točk, 14 skokov, 13 podaj). Portland je premagal Utah in se oddolžil za edini poraz, ki ga je doživeli v zadnjih 17 tekmah prav z "glasbeniki". Martell Webster je 24 od svojih 26 točk dosegel v tretji četrtini. Hornetsi so šestič zapored slavili v gosteh, dvoboj pa je odločil Chris Paul (28 točk, 10 podaj) s 14 točkami v zadnji četrtini. Na drugi strani je 28 točk dosegel tudi Brazilec Leandro Barbosa. Argentinec Andres Nocioni s 26 točkami in Ben Wallace s prostimi meti in blokado v zadnjih sekundah sta bila ključna moža dvoboja v Chicagu, kjer so Biki pod taktirko novega trenerja Jima Boylana v zadnjih šestih partijah slavili četrtič.

Liga NBA, 5. januar

Atlanta Hawks : New Jersey Nets 107:113 J. Smith 34; Carter 29, Jefferson 21, Nachbar 16 točk, 3 skoki, 2 asistenci v 28 minutah, Kidd 10 točk, 13 skokov, 14 asistenc

Detroit Pistons : Boston Celtics 85:92 Hamiton 18, Brezec osebna napaka v 3 minutah; Davis 20, Pierce 19

Chicago Bulls : Sacramento Kings 94:93 Nocioni 26, Gordon 20; Miller 22, Udrih 12 točk, 6 asistenc, 4 skoki v 38 minutah

Houston Rockets : New York Knicks 103:91 Minx 30, Brooks 22; Robinson 25

Phoenix Suns : New Orleans Hornets 113:118 Paul 28, Stojaković 23; Barbosa 28, Nash 23