29. 3. 2008,
9.26

Sobota, 29. 3. 2008, 9.26

Jezerniki izgubili navkljub 53 točkam Bryanta

Sinoči je bilo v košarkarski ligi odigranih 11 srečanj. Izmed treh Slovencev, ki so stopili na parket, se je veselil nove zmage le Radoslav Nesterović. Jezerniki so klonili proti Memphisu.

Najbolj zadovoljen izmed slovenskih legionarjev je bil Rašo Nesterović, ki je za zmago Toronta proti New Yorku s 103:95 prispeval 18 točk in osem skokov. Njegov moštveni kolega Primož Brezec ni dobil priložnosti za igro.

Manj uspešna sta bila Boštjan Nachbar, ki je za New Jersey - Mrežice so s 115:123 izgubile z Indiano - dosegel dve točki v 28 minutah, ter Aleksander Vujačić. Slednji je sicer prav tako doživel ekipni poraz, Jezerniki so doma z Memphisom izgubili s 111:114, toda Vujačić je v osebno statistiko v 24 minutah igre vpisal 14 točk in tri skoke. Beno Udrih za Sacramento (poraz s 108:114 proti Washingtonu) ni igral.

Boston z lahkoto

Boston, ki si je že zdavnaj zagotovil končnico, je v obračunu ekip z vrha lige opravil z najboljšo ekipo na zahodu New Orleansom. Paul Pierce je za zmago s 112:92 prispeval 27 točk, še 21 pa jih je dodal Kevin Garnett. Pri tekmecih iz New Orleansa, ki so medsebojni obračun teh ekip prejšnji teden dobili, se je s porazom končal niz petih zaporednih uspešnih tekem, Boston pa ima zdaj šest zmag več kot njegov prvi zasledovalec na Vzhodu Detroit.

San Antonio je dosegel peto zaporedno zmago, največ zaslug za uspeh proti Minnesoti pa ima Manu Ginobili, ki je 16 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini. Ostroge so se z novo zmago povsem približale New Orleansu in so zdaj na drugem mestu zahodne konference.

Klubski rekord Orlanda

Orlando je na gostovanju v Milwaukeeju dosegel klubski rekord s 24. zmago v gosteh v sezoni. Dwight Howard je dosegel 25 točk in zbral 11 skokov, Rashard Lewis pa 16 točk. V Atlanti so domači košarkarji tudi po zaslugi 30 točk Mika Bibbyja na koncu slavili, pa čeprav so pred tem skorajda zapravili 22 točk naskoka. Biki iz Chicaga so se jim v zadnjih minutah nekajkrat približali le na točko zaostanka, vendar Ben Gordon, od 18 točk jih je kar 16 dosegel v zadnji četrtini, nazadnje le ni bil dovolj za preobrat, zgrešil pa je tudi trojko ob zvoku sirene.

Indiana je z zmago proti New Jerseyju ohranila upanje na končnico. Junak pri domačih je bil Danny Granger s 26 točkami, Troy Murphy pa je 21 točkam dodal še 17 skokov. New Jersey ima po porazu le še zmago naskoka pred Indiano, najboljši pri poražencih pa je bil tokrat Vince Carter s 33 točkami.

Liga NBA, 28. marec:

Toronto : New York 103:95 Bosh 29, 10 sk., Nesterović 18, 8 sk., 1 blok., 1 izg. žoga, met iz igre 8-11, prosta meta 2-2 v 27 minutah, Brezec ni igral; Crawford 26, Jeffries 21, 10 sk., Richardson 20, 10 sk.

Indiana : New Jersey 123:115 Granger 26, Murphy 21, 17 sk.; Carter 33, 9 sk., Harris 27, 9 podaj, Nachbar 2, 4 sk., 3 podaje, 2 blok., met za tri 0-4, met za dve 1-5 v 28 minutah

Philadelphia : Phoenix 93:107 Miller 16, 10 podaj, Williams 15; Stoudemire 22, Bell 20

Atlanta : Chicago 106:103 Bibby 30, Johnson 19; Deng 19, Gordon 18

Boston : New Orleans 112:92 Pierce 27, 9 podaj, Garnett 21, 13 sk.; Paul 22, 10 podaj, Stojaković 17

Milwaukee : Orlando 86:103 Williams 18, Ivey 12; Howard 25, 11 sk., Lewis 16

San Antonio : Minnesota 99:84 Ginobili 26, Parker 18; Gomes 17, 10 sk., Jefferson 14

Utah : LA Clippers 121:101 Boozer 34, 17 sk., Williams 32, 10 podaj; Maggette 28, Kaman 16

Sacramento : Washington 108:114 Artest 28, Martin 25, Udrih ni igral; Jamison 25, 12 sk., Stevenson 20

Seattle : Charlotte 93:96 Durant 18, Watson 16; Richardson 27, Felton 23

LA Lakers : Memphis 111:114 Bryant 53, Vujačić 14, 3 sk., 1 podaja, 1 izg. žoga,met za tri 4-14, met za dve 1-3 v 24 minutah; Gay 28, Miličić 20, 12 sk.