16. 12. 2007,
22.49

Nedelja, 16. 12. 2007, 22.49

Drugi polčas v ritmu Budučnosti

Podgorica - Košarkarji domžalskega Heliosa so v 14. krogu lige NLB izgubili v Podgorici proti Budućnosti s 74:88 (28:24, 44:46, 60:71).

Budućnost : Helios Domžale 88:74 (71:60, 46:44, 24:28)

Dvorana Morača, gledalcev 950, sodniki: Obradović, Kralj in Pehar (vsi BiH).

Budućnost: Otašević 12 (4:6), Micov 15 (5:5), Gordić 5, Bakić 21 (6:7), Maraš 15 (2:2), Dašić 7, Dragičević 2, Dragojlović 11 (5:6).

Helios Domžale: Moro 4, Janža 8, Zalokar 2, Troha 15 (3:4), Ingram 9 (2:2), Zagorc 5 (2:6), Krušič 4, Žerak 10 (2:5), Laškevuč 11 (1:1), Krejić 6 (4:4).

Prosti meti: Budućnost 22:26, Helios Domžale 14:22. Met za tri točke: Budućnost 6:20 (Bakić 3, Gordić, Maraš, Dašić), Helios Domžale 6:16 (Janža 2, Troha 2, Ingram, Zagorc). Osebne napake: Budućnost 25, Helios Domžale 22.

Budućnost je bila na tekmi proti Domžalčanom nesporni favorit, vsaj sodeč na stanje na lestvici. Toda Helios je v zadnjih krogih pokazal obetavne predstave, med drugim ugnal Crveno zvezdo in tesno izgubil pri Ciboni, zato ni bilo veliko presenečenje, da je tudi v Podgorici prvo polovico tekme povzročal skrbi domačim navijačem. Toda v drugem polčasu so gostitelji vse stvari zlahka postavili na svoje mesto: Budućnost je slavila osmo zmago, Helios pa vpisal 11. poraz.

Ekipi sta v prvem polčasu pokazali zelo izenačeno igro. Ne Budućnosti ne Heliosu ni uspelo uiti več kot za štiri točke, tako da je bilo pred odločilnima četrtinama še vse odprto. To se je spremenilo v tretji četrtini, ki so jo predvsem ob pomoči razigranega Bojana Bakića domačini dobili z devetimi točkami razlike. Prednost so v zadnji četrtini le še nadgradili in se na koncu veselili zaslužene zmage.

Helios bo v prihodnjem krogu v soboto ob 17. uri gostil Union Olimpijo.