4. 9. 2013,
6.34

Sreda, 4. 9. 2013, 6.34

Celjska srhljivka s srečnim koncem, Nemci presenetili Francoze, Finci Turke

Slovenska košarkarska reprezentanca je EuroBasket začela z neprepričljivo zmago proti Češki (62:60), ki se je izkazala za trdoživega nasprotnika. Za prvo presenečenje so poskrbeli Finci.

V skupini C se je Slovenija morala zelo potruditi, da je začela tekmovanje z zmago. V zadnji minuti so imeli tudi Čehi priložnost za zmago, a je na srečo niso izkoristili. Na prvi tekmi je Gruzija visoko ugnala Poljsko. Branilci naslova s Hrvaško niso imeli težjega dela, pa čeprav smo pričakovali bolj napeto tekmo. Španija je na koncu zmagala z 68:40.

Tudi v skupini A smo videli manjše presenečenje in tudi prvi podaljšek. Velika Britanija, ki igra brez nekaterih zvezdnikov, je namreč strla Izraelce. V isti skupini je Belgija do zadnje četrtine vodila proti Ukrajini, a so igralci te na koncu zmogli preobrat in se veselili zmage s točko prednosti. Po pričakovanjih pa niso začeli Francozi, ki so izgubili proti Nemčiji.

Kot prvi so tekmo na evropskem prvenstvu končali košarkarji Latvije ter Bosne in Hercegovine, zmage pa so se veselili prvi. Veliko bolj napeto je bilo na drugi tekmi, ki je bila napeta do zadnje sekunde, na koncu so krajšo potegnili Makedonci, ki so morali priznati premoč Črni gori.

Že prvi dan pa je za presenečenje poskrbela Finska, ki je proti Turčiji vodila vse srečanje in se veselila zmage z 61:55. Z 12 točkami je bil pri Fincih najbolj učinkovit Sasu Salin. Grki so Švede odpravili brez večjih težav. Srbi so bili boljši od Litve.